29.10.2021

Čechy krásné, Čechy mé

Čechy krásné, Čechy mé

Nejen Rybičky, ale i Ovečky se vydaly na cestu kolem světa. Naše cesta začala tam, kde jsme všichni doma – u nás v Čechách :-)

Začali jsme tím, že jsme si naši zemi ukázali na mapě a naučili se, které země s námi sousedí.  Poté jsme si na televizi pustili dva krátké, obrázkové příběhy. Jeden byl o praotci Čechovi a druhý o vzniku Československa. Dozvěděli jsme se, na jakou horu praotec Čech vystoupil, kdo byl náš první prezident a kdo složil českou hymnu. Hymnu jsme si poté pustili a naučili se správnému postoji při jejím poslechu. Taktéž jsme si představili státní symboly, kde jsme se zaměřili na naši vlajku. Obrys vlajky jsme vyplnili hračkami, které odpovídaly barvám vlajky. Větší Ovečky dokonce zkusily poskládat malý znak, rozstříhaný na několik dílků.

V dalších dnech jsme pracovali na mapě České republiky, kterou jsme si předkreslili na velký papír. Nejprve jsme vkreslili kraje a významná města, další dny jsme přidali i hory a povodí. Potom jsme si povídali o tom, která místa jsme již navštívili, nebo kde bydlí naše babičky či tety.

Hotová mapa České republiky nám zatím visí v šatně na síti :-)