22.10.2020

Máme tady říjen

Máme tady říjen

První měsíc je za námi!

 

Září uteklo jako voda a už tady máme říjen. To také znamená, že je za námi první měsíc ve školce. Troufáme si říci, že už se všechny děti příjemně aklimatizovaly a zvykly si na prostředí ve školce. Pro ty starší, které už prostředí školky znají, to bylo snazší, zatímco některým maličkým ovečkám a rybičkám ranní loučení od maminek a tatínků vhánělo (a ještě občas vhání) slzičky do očí. I ti nejmenší ale po chvilce hraní zapomněli na všechny smutky. Taktéž jsme využili toho, že nám přálo krásné počasí a hodně času jsme trávili na zahradě školky.

Začátek října byl ve školce ve znamení „darů podzimu“. Děti ve třídě Oveček nakreslily krásné ovocné stromy, obsypané oblíbenými plody podzimu: jablky a švestkami. Během října nás podobného tvoření čeká více, neboť podzim je bohatý nejen na plody, ale také na barvy. Dnes si děti navíc poslechly povídání "O Ježkovi a veverce", po kterém následovalo grafomotorické cvičení "ježečkovy bodlinky" a omalovánka samotného ježečka. S dětmi jsme si navíc povídali o tom, která zvířátka se nám budou brzy ukládat k zimnímu spánku.

Od října taktéž začínáme s aktivní přípravou předškoláčků. Paní učitelky se předškoláčkům budou věnovat zejména ráno od 7:30 (než začne ranní kroužek) a po klidové části odpoledne, než si je vyzvednou rodiče. Hned první dny předškoláčci například trénovali „psaní“ za pomocí dřevěných písmenek. Paní učitelka na papír předkreslila slovíčka s podzimní tématikou a děti hledaly a skládaly písmenka ve správném pořadí.

Taktéž za sebou máme první lekci angličtiny, která proběhla minulé úterý ve třídě Oveček a dnes paní učitelka angličtiny navštívíla třídu Rybiček. Děti si s paní učitelkou zazpívaly anglické písničky s ukazováním a naučily se poznávat a vyjmenovávat barvičky v angličtině. Nakonec děti dostaly cvičení barevný „diktát“, kde převedly do praxe nově nabyté znalosti. I ti nejmenší se s pomocí paní učitelky zapojili a náramně si celou lekci užili.

Těšíme se na to, co nás v tomto novém měsíci čeká, a doufáme, že si říjen ve školce i navzdory neustále se měnící situaci „tam venku“ pořádně užijeme. Tímto přejeme nejen dětem, ale i rodičům pevné zdraví a poklidně strávené podzimní dny :-)