23.9.2021

Ovečky a beránci na obloze

Ovečky a beránci na obloze

Minulý rok v září jsme s Ovečkami vytvořili nádhernou, rozkvetlou louku s ovečkami. Tuto louku jsme si pověsili do šatny, ve které nám zůstala po celý zbytek (školkového) roku.

Letos v září jsme se s dětmi rozhodli, že si vytvoříme novou louku. Předškoláčci nám odešli do školy a místo nich přišly nové děti, které svojí vlastní ovečku ještě nemají.

Nejprve jsme malovali samotnou louku, společně s oblohou. Zvolili jsme techniku „razítek“ z bublinkové fólie. Malující děti měly talířek, na kterém si míchaly vlastní odstíny barev. Další z dětí se pustily do výroby sluníčka. Natrhaly si žluté, oranžové a červené kousky papíru a lepily je přes sebe do tvaru sluníčka.

Mráčky jsme vyrobili z ruliček papíru, které jsme rozstřihli na polovinu, slepili k sobě do tvaru mráčku a přetřeli na bílo. Nalepené mráčky jsme dozdobili vatou. Mráčky díky ní vypadají jako opravdoví „beránci“ na obloze :-)

Pro tělíčko oveček nám tentokrát posloužily papírové krajky. Ovečkám jsme poté nalepili opravdovou vlnu, ať již přírodní nebo nabarvenou. Nakonec jsme ovečky nalepili na hotovu louku. Ke každé ovečce jsme navíc nalepili kytičku se značkou, abychom si je mezi sebou poznali.

Louka již visí v šatně namísto té původní a my jsme rádi, že nám bude celý rok krásně zdobit šatnu :-)