Učíme (se) na dálku

Žáci, ale i učitelé se teď učí spoustu nových věcí.

Už od prvního týdne dostávají naši žáci každé pondělí úkoly na celý týden, a tak se učí rozvrhnout si práci do několika dnů. Úkoly a další záležitosti řeší žáci se svými vyučujícími především prostřednictvím e-mailu, a tak se učí zdvořilé elektronické komunikaci. Také se učí odevzdávat svoji práci odesíláním nebo vkládáním do elektronického systému. Když pracují na svých úkolech, možná jejich pozornost odvádějí různé vjemy, a tak se učí soustředěnosti a vůli. Někteří naopak při učení zapomenou na čas a večer jsou vyčerpaní, a tak se musí učit naplánovat si do každého dne nejen práci, ale také odpočinek. 

Aby na to všechno nebyli žáci doma sami, mají každý den výuku online. Rozvrh najdou v google kalendáři.

A co se učí učitelé? Největší novinkou pro ně určitě je, stejně jako pro žáky, výuka online. Navíc se učí ještě efektivněji než dříve pracovat s elektronickými výukovými nástroji, jako je google classroom, kahoot a další. Všechny prezentace, kvízy, pracovní listy k videím a další materiály, které žáci dostávají, se učitelé museli nejdříve naučit vytvořit a používat.

Jak je vidět, doma nezahálíme, ale rozvíjíme se. Sice možná jiným způsobem, než jsme na začátku roku plánovali, ale beze sporu způsobem užitečným. Je to pro nás všechny výzva a věříme, že spolu ji zvládneme.