Aktuality

Škola v přírodě
26.6.2022

Škola v přírodě

Neděle: Dnes nám začala škola v přírodě. Moc jsme se na ni těšili. Do Immanuele jsme dojeli v pohodě, ubytovali jsme se, navečeřeli, řekli si pravidla bezpečnosti, sešli jsme se ve společném stanu a teď právě probíhá hra Babylonská věž. Máme krásné počasí a spolu je nám dobře. Jsme rádi, že jsme tady. Pondělí: Je tady další slunečný den, který jsme si začali ve stanu s modlitbou, písněmi a příběhem o Abrahamovi. Pogratulovali jsme Danielovi k jeho 13. narozeninám a pak jsme se rozdělili na tři skupiny. 1-3 třída odešla na výlet do Toulcovy maštale, 4-6 jsou na raftech, 7-9 prochází jednotlivými worshopy jako jsou - postavení stanu, vytvořit něco z terakoty, výroba náramku, malování na trička, háčkování, střílení z luku. Všichni sbírají stříbrňáky, aby měli za co nakupovat potraviny nebo další věci nutné k přežití v naší hře.  Odpoledne nás čeká další hra a pokračování příběhu.  Je tady krásně a všichni vás moc zdravíme.  Úterý: Po dobrém spánku a deštivé noci jsme se dobře vyspali a začali den stejně jako včera - společnou bohoslužbou a rozdělením do skupin. První stupeň dnes zůstal na workshopech, druhá skupina měla rafty a třetí skupina šla na výlet do skanzenu na Veselý kopec. Sluníčko nám krásně svítilo a tak jsme hráli fotbal, povídali si, odpočívali, abychom zvládli odpolední bojovku. Už teď jsme zvědaví, jaké dobrodružstvo nás odpoledne čeká.  Odpolední hra byla o tom, jestli se umíme obracet s lukem, prakem, šípky, oštěpem, trefit se do terče, poskytnout první pomoc, projít po pařezu, najít ztracené postavy, nebo poslepu navigovat kamaráda k danému cíli, hodit na cíl atd. Ve zkoušce jsme obstáli a získali jsme další zlaťáky. Středa: Dnešní dopoledne se moc nelíšilo od těch ostatních - rozdělili jsme se znovu do tří skupin. 1-3 třída byla na raftech, co bylo pro ně velikým dobrodružstvím. 4-5.třída měla workshopy a 7-9 třída šla na výlet do skanzenu na Veselý Kopec, kde mohli vidět celou vesnici s všelijakými zemědělskými stroji a vybavením klasického vesnického statku z 18. století. Také viděli vodní mlýn nebo bělidlo - místnost na bělení plátna. Dětem se tam moc líbilo, koupily si i drobné suveníry. Odpolední bojovka o záchraně vody, kterou každý člověk potřebuje k tomu, aby přežil se prolínala různymi stanovišti, kde se děti musely snažit dovést do tábora vodu. Svůj úkol splnily a díky tomu se znovu ukázali, že se umí o sebe postarat. Večer nám pan kaplan dovyprávěl příběh o Abrahamovi, popřáli jsme dalším dvěma oslavencům a se zaslíbením velkého národa jsme se loučili i se slzami v očích, že škola v přírodě končí. Bylo to krásné. Čtvrtek: Po krásné deštivé noci jsme se vzbudili s myšlenkou na domov. Jsme rádi, že s o nás Pán Bůh postaral a dopřál nám hezkého počasí po celou školu v přírodě. V noci zvlažoval přírodu a tak jsme mohli hezky proplouvat naší školou v přírodě. Byli jsme tady moc rádi a už se na vás moc těšíme.

Školní akademie Ve jménu Krále
27.5.2022

Školní akademie Ve jménu Krále

Konečně je to tady. Na tuto chvíli jsme čekali dva roky, až bude po covidu. A ta chvíle je tady. Naše školní akademie. Byly k tomu třeba velké přípravy. V tělocvičně jsme nacvičovali písničky, jednotlivá sportovní vystoupení, kroky, které budou následovat. Bylo to dost náročné, ale děti to statečně zvládaly.  Měli jsme obavy, jak to všechno dopadne, ale nakonec se celé vystoupení povedlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Celý program rychle utekl, ani jsme si nevšimli a hodina utekla jako voda. Na konci našeho vystoupení jsme sklidili potlesk a to pro nás byla dostatečná pochvala za vykonané úsilí. Jsme rádi, že se taková akce může pořádat a že můžeme být součástí. Rodičům se naše vystoupení moc líbilo a jejich potlesk to dokazoval. Ty rozzářené dětské oči, které s radostí přijímaly potlesk od rodičů, byly nádherné. Děkujeme, milí rodiče, že jste to ocenili.

Kavárna Laskominka
12.5.2022

Kavárna Laskominka

Kavárna Laskominka   Kafíčko, koláčky, košíčky, limonáda a jiné dobroty byly včera krásným otevřením naší první akce s názvem Kavárna Laskominka.  Rodiče dorazili v hojném počtu a vůbec jim nevadilo, že musí stát ve frontě a trpělivě čekat, až dojdou na řadu. Povídání a pohoda byly cítit od každého stolu, kam jste se podívali. Dětičky seděly na dekách, nebo si hráli na hřišti, ptáčkové zpívali, kolem samá zeleň, no co si víc přát. Děkujeme všem, kteří přišli a užili si hezké odpoledne. Už bylo načase být jen tak spolu, sednout si, popovídat, dát si něco dobrého. Určitě tahle akce nebyla poslední a už dnes se těšíme na repete. 

Atletické závody
22.4.2022

Atletické závody

Za chladného počasí se ve středu 20.4.2022 skupina žáků druhé až páté třídy vydala porovnat své síly s ostatními pražskými školami na atletické závody Štafetový pohár. Všichni žáci startovali ve štafetách 8x100m a 8x200m a nakonec se našim malým atletům podařilo umístit na výborném konečném 11. místě. Ještě větším úspěchem však bylo to, že všechny děti bojovaly naplno až do konce, popraly se se soupeři i s chladným počasím, povzbuzovaly se a společně se radovaly. Byly prostě jeden tým! Mimo jiné naše atletické družstvo nasbíralo také cenné zkušenosti. Víme, co musíme vylepšit a na čem v hodinách tělocviku pracovat, abychom se příští rok předvedli v ještě lepším světle. Všem závodníkům děkujeme za skvělé nasazení a výbornou reprezentaci naší školy!