21.10.2021

Setkání absolventů ZŠ Elijáš

Setkání absolventů ZŠ Elijáš
V roce 2016 jsme z naší školy poprvé vypouštěli deváťáky. Od té doby se to opakovalo už šestkrát a dohromady to zatím čítá 67 absolventů. 
A jeden z těch nejstarších - prvních zatoužil potkat se se svými dávnými spolužáky, a to nejen ze své třídy, ale i z dalších tříd.
Přišel za námi do školy, domluvili jsme se a v neděli 17. října 2021 se ve školní jídelně setkalo 33 bývalých absolventů. Přišli zástupci všech tříd a také pár učitelů, kteří je v minulosti učili. 
Všichni jsme se s úžasem dívali na proměnu, jakou tito lidé prošli. Až na ty nejmladší byli všichni už tak dospělí a velcí. U některých nám chvíli trvalo, než jsme poznali, kdo to je. 
To přiblížení bylo moc hezké. Chtěli přijít, přece spolu něco prožili. Vyprávěli nám, co studují, co dělají a jak se mají. Taky jsme vzpomínali, jedli a smáli se. Udělali jsme si společnou fotku a šli jsme si projít školu. Tam to teprve byl nával vzpomínek. Jak jsou ty třídy malé! Stále stejné vůně místností. Kdo kde seděl? Tohle tady nebylo. Odkudsi zhloubi se draly emoce a připomínaly něco odžitého, zapomenutého.
A pak loučení před školou, pohledy do očí a na shledanou, tak zas někdy. 
Jedním slovem: nostalgie. 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies