19.5.2017

Přespávání ve škole

Přespávání ve škole

A už to fičí, Anča kričí, závod začal.

 

            Přesně takto odstartoval slovenský komentátor slavný závod NASCAR v animovaném filmu Auta od Pixaru a stejně takto expresivně by se dal popsat i začátek naší školní akce s názvem Maska - řecká komedie a tragedie.

Vstupenkou byla právě ona maska. A to by nebyli správní mlaďoši, kdyby udělali vše přesně tak, jak jim někdo řekne a proto si nevzali pouze masku, ale rovnou celý kostým!

            Prvním společným bodem byla večeře v řeckém stylu, a proto každý kdo mohl, tak něco přinesl a pomáhal s přípravami. Zábava byla nejen při přípravách lahodných pokrmů, ale i při večeři samotné, kdy si Charlie Chaplin umazal knír od řeckého dresingu, anebo kdy se pan Nikdo zoufale snažil pozřít lahodné sousto řeckého salátu skrz látkový černý pytel navlečený přes hlavu.

            Po vynikající večeři následoval pedagogický pokus - snaha přesvědčit mladé teenagery, aby zahráli divadlo. Po náročném vysvětlení pravidel hry, rozdělení do skupin a určení tématu přišlo drama. Jedno úmyslné a druhé spontánní. Všechny nás totiž nejen svou vizáží bavila lady Karneval -nalíčený chlapec v dívčích šatech. A to dovede nejen zvednout bujaré mládí ze židlí, ale zároveň to vždy zaručí komické chvíle a plno legrace k popukání. Nakonec divadelní zpracování filmových hlášek zvládli na jedničku a ještě si většina z nás prodloužila smíchem život minimálně o deset let.

            Nasytili jsme žaludky, protáhli bránice a na řadu tedy přišla strava duchovní, intelektuální. Náš milý kaplan Stano si připravil velmi zajímavé povídání a otevřenou diskuzi na téma přetvářky.

Rozjitřené obecenstvo v kostýmech dokázal pohroužit do přemýšlení mnoha otázkami přímo na tělo, například jaké masky nosíme před ostatními, před kým a proč se vlastně přetvařujeme a podobně. Kluci opravdu přemýšleli a někteří se i aktivně do diskuze zapojovali. Je důležité, abychom byli sami sebou jak v soukromí, tak i před ostatními, a to bylo hlavní myšlenkou, kterou pro nás Stano měl.

            V neposlední řadě nemohlo chybět ani spoustu nezdravých chipsů a křupek a dobrého filmu a k tomu všemu kupa zábavy, hudby, smíchu a legrace. Obsluhu fotografického aparátu a fotodokumentaci celého večera jsme svěřili do rukou doslova mistru svého řemesla. Pokud oslovíte slavného českého fotografa, aby zajistil poskrovný fotokoutek, nebyl by to Tomki Němec, aby to neudělal po svém. A tak nám propůjčil nejen svůj um, ale i velkolepý přenosný ateliér. A tak jsme společně strávili moc příjemný čas, všechno máme vyfocené, aby nám hezké vzpomínky ještě chvilku vydržely a doufám, že brzy zase znovu něco podnikneme spolu.

 Fotky můžete vidět ve fotogalerii 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies