Aktuality na úvodní stránce

26.11.2020

Schola Pragensis - letos on-line

Stále si nejste jisti výběrem vhodné střední školy? Nevíte, jaké máte možnosti? Se středními školami se můžete seznámit na on-line veletrhu středních škol Schola Pragensis, který se koná od 26. 11. 2020 do 28. 2. 2021 na adrese www.prahaskolska.cz. Najdete tam i naše lyceum, a to přímo tady. Veletrh lze navšítivit také prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony. Operační systém iOS: https://apps.apple.com/cz/app/schola-pragensis/id1527732959?l=cs Operační systém Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pragensis&hl=cs

Online družina 3
19.11.2020

Online družina 3

Další týden Online družiny je za námi.  Znovu jsme se v ní něco nového naučili. Už známe 8 ptáčků. Tentokrát nám pan kaplan povídal o kukačce, vráně a vrabcích. Viděli jsme mnoho zajímavých videí o tom, jak se chovají, jaké vydávají zvuky, co dokážou. Nejvíce se nám líbila animovaná pohádka o vrabcích na drátě a inteligentní vrána. Vyrobili jsme si kukačkové hodiny a poslouchali krásnou písničku Kukulienka, kde si bola. Taky jsme si výborně zacvičili. Naučili jsme se nové písničky a ukazovačky, které si můžeme doma ukazovat. Uhodli jsme několik těžkých hádanek a vymysleli slova na stejné písmeno. S pomocí hrací kostky jsme si namalovali postavičku. Velice poučné pro nás byly ranní příběhy. Moc se nám líbil příběh o vranách, které nosily ořechy do Slamkovic zahrady. Jsme rádi, že máme družinu. 

Družina online pro 1. - 3. třídu
20.10.2020

Družina online pro 1. - 3. třídu

Školní družina slouží výchově, vzdělávání, rekreační, sportovní a zájmové činnosti žáků v době mimo vyučování. Je to místo, kde jsme rádi, místo, kde si můžeme povídat, hrát si se svými kamarády, vyrábět u jednoho stolu a prostě být spolu. A jak to vypadá, když je družina zavřená? Díváme se všichni do monitoru a radujeme se z toho, že se aspoň vidíme, když už spolu nemůžeme být. Dnes jsme se něco nového naučili, něco vyrobili, zacvičili jsme si, zazpívali jsme si z plných plic, vyrobili novou hru a napovídali jsme toho až až. Milé děti, byly jste skvělé a jsme rádi, že jsme vás viděli. Těšíme se na vás opět v pondělí. Ahoj!