Aktuality

Školní akademie Ve jménu Krále
27.5.2022

Školní akademie Ve jménu Krále

Konečně je to tady. Na tuto chvíli jsme čekali dva roky, až bude po covidu. A ta chvíle je tady. Naše školní akademie. Byly k tomu třeba velké přípravy. V tělocvičně jsme nacvičovali písničky, jednotlivá sportovní vystoupení, kroky, které budou následovat. Bylo to dost náročné, ale děti to statečně zvládaly.  Měli jsme obavy, jak to všechno dopadne, ale nakonec se celé vystoupení povedlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Celý program rychle utekl, ani jsme si nevšimli a hodina utekla jako voda. Na konci našeho vystoupení jsme sklidili potlesk a to pro nás byla dostatečná pochvala za vykonané úsilí. Jsme rádi, že se taková akce může pořádat a že můžeme být součástí. Rodičům se naše vystoupení moc líbilo a jejich potlesk to dokazoval. Ty rozzářené dětské oči, které s radostí přijímaly potlesk od rodičů byly nádherné. Děkujeme milí rodiče, že jste to ocenili.

Motýle
26.5.2022

Motýle

Včera jsme si pohráli s temperovými barvami a pokusili jsme se vytvořit motýle. Nejdříve jsme na každý papír vymáčkli barvu dle přání jednotlivého dítěte a pak jsme přeložili papír a pomalými tahy jsme se  snažili protáhnout co nejdéle barvu. A co  nám z toho vzniklo? Podívejte se sami. Takové krásné motýle.  Když jsme byli hotovi, šli jsme na procházku k mateřské školce Elijáš. Děti cestou nasbíraly šneky, které pak nesly celou cestu na hřiště a pak do družiny. Na hřišti  jsme si pohráli a cestou jsme se svezli autobusem. Zbytek dne jsme byli u družiny na hřišti.

Včelí úl
19.5.2022

Včelí úl

Máte rádi med? Nikolka ze čtvrté třídy si pro nás připravila přednášku o včelách a donesla nám ochutnat i včelí plást. Děti byly překvapené, jak to vypadá a s malými lžičkami vybírali z plástu med. Byl moc dobrý. Ve družině jsme si vyrobili taky včelí plást a do  nich jsme vložili malé včelky. Ve čtvrtek jsme se pustili do výroby motýlků. Jsou moc krásné a barevné. Sluníčko svítí a volá děti ven, tak jsme zase vyběhli na hřiště a hráli se až do jejího konce.

Kreslení brouků
17.5.2022

Kreslení brouků

Včera jsme se učili pracovat s černým uhlíkem. Nejdříve jsme si ukázali jak se uhlík drží a jak se s ním maluje. Děti dostaly předlohu, na které byli vytištěni broučci a měly za úkol zkusit namalovat aspoň jednoho broučka. Všichni se pustili do práce s chutí a zájmem, jak to dopadne. Jejich prstíčky byli černé od uhlíku, ale jim to nevadilo. Malovat broučky je moc bavilo. Když jsme udělali co bylo potřeba, vyšli jsme si na hřiště hrát si se všemi.

Kavárna Laskominka
12.5.2022

Kavárna Laskominka

Kavárna Laskominka   Kafíčko, koláčky, košíčky, limonáda a jiné dobroty byli včera krásným otevřením naší první akce s názvem Kavárna Laskominka.  Rodiče dorazili v hojném počtu a vůbec jim nevadilo, že musí stát ve frontě a trpělivě čekat až dojdou na řadu. Povídání a pohoda byly cítit z každého stolu, kde jste se podívali. Dětičky seděly na dekách, nebo si hráli na hřišti, ptáčkové zpívali, kolem samá zeleň, no co si vím přát. Děkujeme všem, kteří přišli a užili si hezké odpoledne. Už bylo načase být jen tak spolu, sednout si, popovídat, dát si něco dobrého. Určitě tahle akce nebyla poslední a už dnes se těšíme na repete. 

Mamince
6.5.2022

Mamince

Květen je den, kdy si připomínáme, co naše maminky pro nás dělají. Je dobré se občas zastavit a uvědomit si jejich cenu. Není to jenom o jejich práci, ale i o tom, že nám dávají každodenní lásku, obětují se pro nás, pomáhají nám v našich problémech atd. Maminka má svoji hodnotu a je dobré si to uvědomit. Ve družině jsme proto pro naše maminky vyrobili malý dárek v podobě kytice květů ve váze a snažili jsme se udělat co nejlépe. Rádi bychom touto kyticí  poděkovali mamince za její obětavost a vyjádřit ji, jak  moc ji máme rádi.

Housenka a broučci
4.5.2022

Housenka a broučci

Začal nám nový měsíc a my se ve družině budeme zabývat tematem Nech brouka žít. Podíváme se pod kameny, řekneme si něco o ekologii, třídění odpadu, půjdeme se podívat na výstavu našich středoškoláků, kteří se také zaměřili na toto téma. Včera jsme si vyrobili housenku a broučky na listě. Trochu jsme si procvičili jemnou motoriku a skládání housenek nám dalo trošku zabrat, ale zvládli jsme to. Vybarvování broučků byla příjemná práce a každý ji dělá rád. Kroužek florbalu nám znovu odpadl, tak jsme vyběhli venku na hřiště, vzali s sebou deky a krásně si užívali hezkého počasí.

Venku
3.5.2022

Venku

Včera bylo venku velice krásně a dětem se nechtělo ve družině nic vyrábět, tak jsme šli ven na hřiště. Vytáhli jsme pingpongový stůl, hráli jsme ping pong, děvčata vytáhly žiněnky, na které si sedly a hrály. Kluci naběhli na florbal a později na žiněnku, kde měli zápasy pod dozorem paní učitelky, jiní se procházeli a povídali si. Někdo zalil kytičky, zeleninu, jahůdky na zahrádce a někdo si hrál na pískovišti. Každý něco dělal. Vypadalo to jako ve mraveništi. Všichni se hýbali a byli všude. Skupinka sem, skupinka tam. Ani se nám nechtělo jít zpátky. Přichází období, kdy se taková scenérie bude více opakovat. Sporty, pobyt venku a být spolu všichni pohromadě, to máme všichni moc rádi.

Kytičky různého typu
29.4.2022

Kytičky různého typu

Vyrábění v jarním období je velice krásná práce. Každý den můžeme vyrábět nové květy a pořád jich je málo oproti tomu, když se podíváme na louky poseté krásným kvítím.  Malovali jsme také strom sakuru, snědli dobrého velikonočního beránka atd. Tento týden jsme každý den něco vytvořili a pak jsme si to všechno nalepili na naší vnitřní nástěnku ve družinových prostorech. Venku bylo krásně a tak jsme chodili hodně ven a byli tam až do konce družiny.

Jaro dělá pokusy
22.4.2022

Jaro dělá pokusy

Jaro dělá pokusy vystrkuje krokusy. Dříve než se vlády chopí vystrkuje periskopy. Než se jaro osmělí vystrkuje podběly. Ty mu asi dolů hlásí čerstvé zprávy o počasí. Jaro! Je to v suchu zimá už nemůže, stoupá teplota vzduchu a míza do růže. Jaro! Je to v suchu vichry už nedujou. Nahlas nebo v duchu lidi se radujou lidi se radujou. Krásná písnička od J.Svěráka a Uhlíře, která velice vtipně pojmenovává, co jaro dělá s námi. Jaro je tady a my se taky a my se ho snažíme nejenom užívat, ale i znázorňovat svými obrázky. Dnes měly děti nakreslit jaro. Většina se zaměřila na stromy, barvy a jak ho vidí, tak se podívejte sami.  

Město
22.4.2022

Město

Včera jsme  vyráběli město. Byla to taková pečlivává práce pro děti. kde bylo nutné pohrát si s barvama, aby ty jednotlivé budovy hezky vynikly na modrém podkladu. Ani stříhání se nedalo ošidit. Děti se s tím musely poprat a hezky pořádně stříhat. Procvičili si svoje malé prstíčky, grafomotoriku a ještě si udělali krásný obrázek. Když přišel čas, někteří odešli na kuchtíka a ostatní jsme šli na hřiště a tam jsme měli pohybové aktivity.

Jarní kytičky
20.4.2022

Jarní kytičky

Když začnou ze země vykukovat jarní kytky začíná jaro. Příroda se probouzí a naše srdce se těší z toho, že přijde teplo. I my jsme se ve družině zabývali jarními kytičkami. Povídali jsme si o Velikonocích, o tradicích, které děti zažily a pak jsme se pustily do vybarvování. Venku bylo aprílové počasí a my jsme nevěděli jestli jdeme s dětmi ven nebo ne. Nakonec jsme vyběhli na hřiště a byli jsme tam až do konce. Hry, skákání na žiněnce, florbal, honěná, povídání, tím vším jsme zaplnili náš čas venku a nikomu se do družiny nechtělo.

Narcisy, točená vajíčka, zajíčky z keramiky
18.4.2022

Narcisy, točená vajíčka, zajíčky z keramiky

Poslední dny ve družině jsme vyráběli žluté narcisy, zajíčky z keramiky a točili jsme velikonoční vajíčka. Každá práce si vyžadovala jiný postup, jiný materiál a jiný čas na zvládnutí výrobku. Děti se pustily do práce s nadšením a chutí. Na zahrádce naší družiny jsme se pustili do pletí malých záhonků, kde jsme spolu s dětmi zasadili jahůdky a budeme pozorovat, kdy se ukážou první plody naší práce. Děti tato práce velice bavila. Hry, florbal, honěná, basket, skákání do výšky a jiné hry byli součástí našeho pobytu venku. Ve středu jsme měli domácí zmrzlinu od našich kuchařek, co bylo krásným zpestřením slunečných dní a našich mlsných jazýčků. Děkujeme tety kuchařky. Všem přejeme Veselé Velikonoce a přejeme Boží požehnání v nejhezčích svátcích roku. Velikonoce jsou o tom, že náš Spasitel vstal z mrtvých z hrobu a žije. Ať Vás tato naděje posiluje do dalších dní.

Beránek a slepička
11.4.2022

Beránek a slepička

Beránek a slepička byli další naše práce, které jsme koncem týdne s dětmi ve družině vyrobili. Naše velká velikonoční nástěnka se tak zaplnila dalšími výrobky a tak to máme tady moc krásné. Svátky jara jsou v plném proudu. Tento týden budeme ještě olepovat velikonoční vajíčka, tak se mají děti na co těšit. Každodenní pobyt na čerstvém vzduchu, pohybové hry, kroužky a povídání, to jsou už pravidelné aktivity, které děláme a děti je mají velice rády.

Králicí, slepičky
6.4.2022

Králicí, slepičky

Velikonoce jsou za dveřmi a my jsme se pustily do vyrábění tradičných zápichů, kytiček, ozdob do oken a jiných doplňků souvisejících s jarem. Dětem se práce s barvama moc líbí a i když neradi vystřihují, tak se do toho pustí, protože se jim líbí to, co právě děláme. Včera jsme si ušili zajíčky z látky a také jsme  vyráběli kytičky z jemného saténu. Kytičky i zajíčky se dětem moc povedly. Při práci posloucháme písničky na přání a tak nám práce jde od ruky. Venku si hrajeme na hřišti, skáčeme na žiněnce, honíne děti a užíváme hezkého počasí.