Aktuality

O drakovi a Karkulce - divadlo
29.4.2021

O drakovi a Karkulce - divadlo

Včera a dnes jsme se věnovali nacvičování divadla. Napsal ho náš spolužák Maty a my jsme se museli naučit scénář nazpaměť. Jelikož nemáme moc času a jsme ve škole jenom týden, museli jsme to stihnout udělat co nejrychleji. Ili nám udělala obrazové kulisy, hlavní postavy se snažily příběh prožívat, jak to jen šlo, víly tančily z celého srdce a konečná tečka byla nejhezčí, protože skrývala návod pro draka, kam se má jít najíst, když je takový hladoš.  Nechyběl nám ani pobyt na hřišti a společné hraní s dětmi. 

Moje pohádka
15.4.2021

Moje pohádka

Dnes jsme se ve družině věnovali výrobě pohádkové knížky. Děti měly za úkol vymyslet svoji vlastní pohádku nebo ji nakreslit. Nejdříve jsme si vyrobili malou knížku, do které pak daný příběh děti malovaly nebo psaly. Zahráli jsme si také pohádku Boudo, boudo, kdo v tobě bydlí a děti se proměnily v rúzná zvířátka, která bydlela v domečku. Nakonec jsme se všichni odebrali ven na hřiště, kde jsme si zahráli hru Rybičky, rybičky, rybáři jedou a jiné hry.

Tulipánky
12.4.2021

Tulipánky

Na dnešní den jsme se všichni těšili. Trochu jsme měli obavy z toho, jak zvládneme testování, ale moc jsme chtěli do školy. Ranní testování jsme zvládli skvěle, byli jsme všichni rádi, že jsme negativní a že nám nikdo nechybí. Ve družině jsme měli hodně energie. Po tak dlouhé době konečně spolu. Museli jsme si všechno říci. Jelikož je jaro, tak jsme se s paní vychovatelkou pustili do výroby tulipánků. Když jsme byli s prací hotovi, vyběhli jsme na chvíli ven a pak jsme si znovu hráli - pexeso, doble, puzzle, stavěli jsme domečky z lega, z molitánků atp. Jsme rádi, že jsme zase všichni spolu.

Myška a liška
18.2.2021

Myška a liška

Dnes jsme si vyrobili dvě malé papírové zvířátka - myšku a lišku. Dětem se zvířátka moc líbily a tak je vyráběly i pro sourozence. Pak jsme se vybrali venku na hřiště, kde jsme si hráli hru stop zem, čístili jsme hřiště, stavěli ze zbytku sněhu malé sněhuláčky. Jelikož byl sníh velice mokrý, byli jsme rychle mokří všichni a tak jsme se vrátili po hodině do družiny. Tam jsme se podívali na dva animované biblické příbehy a poslouchali jsme ještě další. Vyrobili jsme si zajímavou kostku, se kterou jsme si pak hráli až do konce družiny.

Záložky do knihy
16.2.2021

Záložky do knihy

Čtete rádi? Kniha je literární dílo nějakého autora, který do ní vložil své myšlenky, nápady a hlavně obsah. Každá kniha, když se čte, potřebuje záložku, abychom věděli, kde jsme naposledy skončili. Dnes jsme si takové záložky vyrobili. Když se na ně podíváte, zjistíte, že jsou to většinou samá zvířátka. A ty další záložky jsou krásně ozdobené, abychom je poznali. Není nad to mít barevnou záložku. Na naší bobovací dráze jsme si dneska pořádně zadováděli. Děti si přinesly boby, a tak jim to na nich krásně jezdilo. Dráhu jsme si vysypali sněhem a byla to jízda.

Valentýnka
15.2.2021

Valentýnka

V neděli se slaví svátek svatého Valentýna. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce jako symbolu lásky. K Valentýnu se váže celá řada zvyků, které pomalu pronikají i do českého prostředí. Jedná se především o společnou oslavu svátku zamilovaných párů, darování valentýnských přáníček – vyznání lásky, uzamykání zámečků lásky. My jsme si také udělali takové valentýnské přáníčko pro naše rodiče, protože je máme rádi. Jsme za ně velice vděční a takovým malým přáníčkem jsme jim to chtěli dát najevo. Venku se tak krásně třpytil sníh, že jsme byli sáňkovat.

Kočička
11.2.2021

Kočička

Dnešní den jsme začali vyráběním a pak jsme šli ven. Děti mají rády zvířátka a mohou je pořád malovat nebo s nimi tvořit různé věci. I ta dnešní kočička je taková ozdoba do okna nebo na dveře. Děti se ji snažily rychle vyrobit, protože se moc těšily na sáňkování. Dnes jsme šli do Baarova parku na kopeček. Jelikož byl pro děti malý a moc to tam nešlo, tak jsme se vrátili ke družině a naházeli jsme hodně sněhu na náš tzv. betonový kopeček. A to vám pak šlo ještě lépe než včera.  

Ptačí budka
10.2.2021

Ptačí budka

Ptačí budka je uměle vybudovaná hnízdní dutina pro ptáky. V zimě je velice důležitá. I my jsme na stromy pověsili krmivo, které nám donesl Dominik, a věříme, že si na něm ptáčci pochutnají. Když jsme ve družině vyrobili krmítka, tak jsme šli ven klouzat se na schody. To bylo legrace! Dětem stačí tak málo, aby se mohly radovat. Bylo tam -11°C, vanul studený vzduch, ale děti nechtěly jít do družiny. Nakonec jsme se přece jen do té družiny dostali a byli jsme rádi, že je v ní tak teploučko.

Stromy
5.2.2021

Stromy

Stromy se v zimě zdají být monotónní, protože nemají listí ani plody, přesto je v nich krása, když jsou plné sněhu. Na horách stromy vypadají úplně jinak než ve městě. Jejich zamrzlé větve se krásně třpytí už z dálky a připomínají kouzelnou krajinu. My jsme se pokusili namalovat takové zamrzlé stromy v zimě. U toho jsme si povídali, poslouchali hudbu a mluvili o čemkoliv. Po práci jsme se šli projít na hřiště u naší mateřské školky a užít si trochu houpaček a klouzaček. Cestou jsme narazili na dvě velké houpačky u Brumlovky, na kterých jsme se také pohoupali, a když se naplnil čas, šli jsme zpátky do družiny. Uteklo to a bylo to fajn.

Kočka v kruhu
4.2.2021

Kočka v kruhu

Na únor jsme si zvolili tema Kniha - Můj kamarád.  Kniha je sešitý nebo slepený svazek listů nebo skládaný arch papíru, kartonu, pergamenu nebo jiného materiálu, popsaný, potištěný nebo prázdný s vazbou a opatřený přebalem. Kniha je taktéž literární práce nebo hlavní oddíl této práce. Kniha publikovaná v elektronické formě se nazývá elektronická kniha (e-kniha) nebo e-book. A co vy? Čtete rádi? My se budeme tento měsíc věnovat knize, napíšeme si básničku, budeme si povídat o svých oblíbených knihách, ukážeme si je, procvičíme jazykolamy atd. Dnes jsme si vyrobili kočičku v kruhu, hráli si s molitánky, stavěli jsme domečky pro panenky, zvířátka, točili se na kruzích. Vymýšleli jsme slova na písmeno S, psali věty, které začínají na písmeno B. Děti se s hrou velice dobře popraly a našly mnoho slov.

Sněhulák a zimní město
3.2.2021

Sněhulák a zimní město

Po prázdninách jsme se vrátili do školy a začal nám nový měsíc únor. Je to pořád zimní měsíc a proto se také věnujeme zimnímu tématu. Vyrobili jsme si město a sněhuláka. Moc si povídáme o tom, jaké byly prázdniny, jak se dětí měly, co dělají atp. Venku jsme si hráli na prolézačkách, houpačkách a na žíněnce. Jsme rádi, že můžeme chodit do školy a do družiny, protože tady máme své přátele, s kterými je nám dobře.