Aktuality

Školní akademie Ve jménu Krále
27.5.2022

Školní akademie Ve jménu Krále

Konečně je to tady. Na tuto chvíli jsme čekali dva roky, až bude po covidu. A ta chvíle je tady. Naše školní akademie. Byly k tomu třeba velké přípravy. V tělocvičně jsme nacvičovali písničky, jednotlivá sportovní vystoupení, kroky, které budou následovat. Bylo to dost náročné, ale děti to statečně zvládaly.  Měli jsme obavy, jak to všechno dopadne, ale nakonec se celé vystoupení povedlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Celý program rychle utekl, ani jsme si nevšimli a hodina utekla jako voda. Na konci našeho vystoupení jsme sklidili potlesk a to pro nás byla dostatečná pochvala za vykonané úsilí. Jsme rádi, že se taková akce může pořádat a že můžeme být součástí. Rodičům se naše vystoupení moc líbilo a jejich potlesk to dokazoval. Ty rozzářené dětské oči, které s radostí přijímaly potlesk od rodičů byly nádherné. Děkujeme milí rodiče, že jste to ocenili.

Přívěšky a broučci z domácího moduritu
24.5.2022

Přívěšky a broučci z domácího moduritu

Dnes jsme po obědě čeli zase kousek Honzíkovy cesty na pokračování. Děti si při tom lebedily na koberci a odpočívaly. Pak jsme se pustili do práce, k tomu nám tentokrát posloužil domácí modurit. Do vyhlazených přívěšků děti malovaly vzory a vtlačovaly do nich květy, někteří vyrajovaly zvířátka a skoro každý si udělal malého broučka nebo berušku. Na chvilku jsme vyběhli ven, než začalo pršet. Odpoledne děti psaly úkoly, skládaly písmenkovou hru, hrály Dobble a jiné slovní hry, hrály žabí závody s žabkami, které jsme vyráběli včera jako origami. Pak si házely si s měkkým míčem, hrály na školu a povídaly si.

Pavoučci a pavučiny
20.5.2022

Pavoučci a pavučiny

ve středu jsme si hráli na pavoučky a pokusili se usoukat v lese pěknou pevnou pavučinku, stašily nám k tomu jen barvičky voda a fix. Přestože pavouci u mnohých nejsou zrovna nejoblíbenější, povídali jsme si o jejich užitečnosti a pavučinky se dětem povedly. Jedna z holčiček přinesla i opravdovou medovou plástev a děti mohly nahlédnout blíže i do světa včel. Letní počasí nás stále vyhání ven, kde vyhledáváme stín, pítko a relax na dechách či na trávě je na denním pořádku. Jen několik silných jedinců stále vedru odolává a za přísunu velkého množství tekutin a častějšímu odpočinku v chládku, hrají florbal.

Čmeláčci a lilie
16.5.2022

Čmeláčci a lilie

Jsou tu krásné teplé dny plné pohody a sluníčka, v družině hrajeme hry, zpíváme, posloucháme písničky. Dětem se moc líbila hra na všelky a čmeláčky, kteří sbírají byl a sladkou šťávičku. každý dostal své brčko, už to samo o sobě spontánně spustilo bzučivý koncert. Pak děti sbíraly sosáčky z brček papírové kytičky z koberce. hra způsobila tolik nadšení, že jsme ji museli opakovat. V pátek bylo pak už klidnější tvoření, kdy jsme vyráběli nádherný 3D obrázek lilií. Nejvíc se samozřejmě děti těšily ven. 

Kavárna Laskominka
12.5.2022

Kavárna Laskominka

Kavárna Laskominka   Kafíčko, koláčky, košíčky, limonáda a jiné dobroty byli včera krásným otevřením naší první akce s názvem Kavárna Laskominka.  Rodiče dorazili v hojném počtu a vůbec jim nevadilo, že musí stát ve frontě a trpělivě čekat až dojdou na řadu. Povídání a pohoda byly cítit z každého stolu, kde jste se podívali. Dětičky seděly na dekách, nebo si hráli na hřišti, ptáčkové zpívali, kolem samá zeleň, no co si vím přát. Děkujeme všem, kteří přišli a užili si hezké odpoledne. Už bylo načase být jen tak spolu, sednout si, popovídat, dát si něco dobrého. Určitě tahle akce nebyla poslední a už dnes se těšíme na repete. 

Broučci, cvrček a mravenci.
6.5.2022

Broučci, cvrček a mravenci.

V květnu se soustředíme víc na přírodu, ekologii, hmyz a tak jsme si hned při pondělku jsme si vyrobili malé larvičky broučků na listech. Další den jsme využili materiál a zrecyklovali  plast, udělali jsme si veselou housenku z PET víček. Ve středu jsme četli veršovanou pohádku cvrček a mravenci a děti si ji pak s radostí zdramatizovaly a zahrály za hudby Vivaldiho- Summer. Věřte že se to tu hemžilo jako v tom mraveništi a cvrček nám k tomu krásvě hrál. Včera děti zbudovaly šnečí farmu, sbíraly hlemýždě v trávě a stavěly jim pampeliškové domečky. Jak jen to jde, trávíme čas na sluníčku, v podvečer si pak některé děti píší úkoly a hrají stolní hry nebo relaxují na koberci.

Venku
3.5.2022

Venku

Včera bylo venku velice krásně a dětem se nechtělo ve družině nic vyrábět, tak jsme šli ven na hřiště. Vytáhli jsme pingpongový stůl, hráli jsme ping pong, děvčata vytáhly žiněnky, na které si sedly a hrály. Kluci naběhli na florbal a později na žiněnku, kde měli zápasy pod dozorem paní učitelky, jiní se procházeli a povídali si. Někdo zalil kytičky, zeleninu, jahůdky na zahrádce a někdo si hrál na pískovišti. Každý něco dělal. Vypadalo to jako ve mraveništi. Všichni se hýbali a byli všude. Skupinka sem, skupinka tam. Ani se nám nechtělo jít zpátky. Přichází období, kdy se taková scenérie bude více opakovat. Sporty, pobyt venku a být spolu všichni pohromadě, to máme všichni moc rádi.

Sakury
2.5.2022

Sakury

Sakury jsou v plném květu, tak jsme si je hned při pondělku vyrobili, hráli jsme různé postřehové hry v dalších dnech přešly na řadu papírové květinové girlandy i květina jako brož z látky, celý týden jsme chodili hodně ven, kde děti využívaly pestré možnosti atletického stadionu. Krom toho se starají i o malou zahrádku, zasazené jahůdky, rebarboru, bylinky, protože Je ,,Jaro, je to v suchu, zima už nemůže...,, tuhle písničku zpíváme s dětmi a radujeme se z krásného počasí a rozkvetlé přírody. na konci týdne ještě děti vyrobily nádherné kally kytky na špejli.

Velikonoce a berušky
22.4.2022

Velikonoce a berušky

V úterý přišly děti rozveselené z prázdnin a plné zážitků. Tak jsme si ty naše velikonoční zážitky namalovali. venku bylo sice chladno, ale každý ocenil, že se mohl proběhnout venku na vzduchu. Ve středu jsme hráli hry na rozvoj osobnosti. zkoušli jsme společně poskládat zvuky jarní přírody, kde si každé dítě vyralo jden zvuk, který bude vydávat a pok jsme z toho složili jarní orchestr. hledali jsme se i živé pexeso a hledali dvojice podle zvuků zvířat. Pak jsme si vyrobili i krásnou berušku z papíru.  

Hala
1.4.2022

Hala

Ve čtvrtek jsme dočetli knížku Děda kamnář a toulavý Pecivál, některé děti pak ještě dokončovaly primulky které den před tím nestihly, stavěly si domky z molitánků, dopisovaly písanky a pak přesto že pršelo, jsme šli na chvíli ven. Hráli jsme Rybičky a Cukrkáva, nakonec jsme se rozhodli že půjdeme hrát a běhat do sucha a tepla a zašli jsme si  do kryté sportovní haly, která byla právě volná. Děti byly nadšené, byly tu poprvé a fascinované prostorem, kluci hráli fotbal a všichni se mohli dosyta vykřičet a vyběhat. V družině pak hráli ještě vybíjenou s měkkým míčem a hrály si se stavebnicemi.

Krokusy
30.3.2022

Krokusy

Krokusy a jiné kytičky na špejli děti vyráběly v pondělí, hlavně tedy druháčci, protože končili dříve a měli spoustu času. Některé děti pak vyráběly i odpoledne, aby a tu svou květinku nepřišly. Venku hrály Stop zem a jiné běhačky, kpolaly s míčem, hrály florbal, hrály si v doskočišti kde stavěly cesty z písku. Včera pak se pustily do vyrábění dárečků pro budoucí prvňáčky, kteří přijdou k zápisu. Odpoledne si vzorní hoši vypracovali i domácí úkoly, aby měli doma už klid.

Voláme sluníčko
23.3.2022

Voláme sluníčko

Všichni už se moc těšíme na jaro a tak kromě písničky, jsme vyhlásili i soutěž o nejkásnější, nejveselejší, nejsympatičtější sluníčko. Děti se do výzvy obuli s plným nasazením, jim vlastní. o pozornost se hlásilo 25 sluníček, jedno nádhernější, než druhé. Děti od nás i z okolních družin hlasovali pro tři sluníčka, které je oslovila. Odměnu ve formě drobného pamlsku dostali nakonec všichni. Odpoledne jsme trávili zase víc času venku, protože sluníčko naše volání slyšelo a je opravdu jaro. Byli jsme se podívat i na hřišti Pod schody, kde si děti vyzkoušely různé cvičební prvky, tak měly trochu změnu. Příště se tam plánujeme zdržet déle.