Aktuality

Kaštánky a perníček
24.10.2021

Kaštánky a perníček

Uplynulý týden nám v naší školní družině rychle utekl. Četli jsme z naší knížky o koťatech a malovali jsme jejich domeček. Vyrobili jsme si papírového kaštanového panáčka, dozvěděli jsme se, jak vznikla naše republika a co je to za svátek, že budeme ,mít příští týden prázdniny. Namalovali jsme naši vlajku a znak. V pátek, k veliké radosti všech zúčastněných, jsme napekli kopu úžasných voňavých perníčků, které byly tak skvělé, a tak rychle zmizely, že jsme je ani nestihli vyfotit.

Podzimní stromy listy a ježci
7.10.2021

Podzimní stromy listy a ježci

Malebný pozim nám krásně maluje přírodu a my si v družině malujeme taky včera děti s panem asistentem tiskly listy a zkoumaly jejich žilky a strukturu a dnes jsme se učili z čeho se skládá strom, ják rostou větve a pak jsme si strom namalovali doťupali podzimními barvami. Dnes jsme si vyzkoušeli hřiště u školy, které skýtá zase jiné možnosti, Děli lezly po průlezkách a na stěně, klouzaly se na klouzačce, hrály Marazíka a na Rybičky a rybáře. V družině pak hrály Cink, četli si knížky, hrály s panenkami a povídaly si.

Šípky a dýně
5.10.2021

Šípky a dýně

Minulý týden byl plný veselého podzimního tvoření, hned zkraje týdne jsme zkusili malovat pastelem a vznikly z toho nádherné buclaté dýně, pak to byla koláž, kde jsme vystříhali a nalepili pěkné ježourky a hokreslili jim okolí, další byly šípkové keře, kde jsme rozfoukávali tuš do předkreslené krajiny vodovkami. děti pak na rozfoukané keříky prsty do tisky šípky. V Pátek u nás byl i pan asistent a udělal s dětmi krásného motýla origami. Počasí je stále nakloněné pobytu venku, takže jsme využili atletický stadion na naše veselé hry.

Andělská peříčka a hrušky ala kubisbus
5.10.2021

Andělská peříčka a hrušky ala kubisbus

V pondělí jsme začali s první výrobkem určeným na školní jarmark, děti pomocí uzlování a rozčesávání špagátku, vyráběli hezkou dekoraci pojmenovaly ji andělská peříčka. venku pak včichni běhali a užívali se, že je hezky. Dneska jsme si zkusily hrušky ale kubismus, děti si nejprve voskovkami přopravily povrch namalovali voskovkami hrušku a přes ni mřížku, kterou pak vodovkami vybarvovaly. Zbyl čas i na puzzle, Cink!! kuželky a jiné hry, venku si děti hrály na matraci, povídaly si hrály florbal a malovaly si.

Vinobraní
27.9.2021

Vinobraní

Děti milují barvy. A barvy podzimu kreslí nádherně, nejen listy, ale i  plody. Děti si vyzkoušely tisk špunty i vlastními dlaněmi, to bylo spojeno se spoustou legace. Nejprve si namalovaly hnědou temperou kmen a ratolest na které hrozny porostou, pak natiskly špunty pořádné střapce hroznů a celou rostlinu doladily otisky svých dlaní, které nám simulovaly listy. Někteří si dali práci i s oblohou a dílo bylo hotové. Pak jsme seště dlouho všechno a všechny umýmali, než jsme mohli vyběhnout ven. Jsme všichni moc rádi, že jsme už zase všichni spolu.

Lištičky a origami
20.9.2021

Lištičky a origami

Minulý týden jsme si hráli s papírem, 3D lišky se dětem povedly a už vyhlížejí ven z chodby naší družinky. v dalčích dnech pak kluci skládali vlaštovky, ale došlo také na zvířátka, zajíčky a lištičky origami. Jinak jsme samozřejmě byli hodně venku, běhali po stadionu, hráli si na pískovišti a učili se skákat přes švihadlo. Někteří už zdolali tuto aerobní činnost velice dobře a stále se překonávají v množství přeskoků v kuse.

Moje písmenko
12.9.2021

Moje písmenko

V uplynulém týdnu jsme trávili hodně času na sluníčku, na našem atletickém stadionu, běhali jsme skákali, radovali se z pohybu na vzduchu, ale taky jsme si našli v družince čas na odpočívání povídání, čtení pohádek a malování. Vyrobili jsme si plachetnice, které s námi vypluly do nového školního roku a taky jsme si dozdobili svoje písmenko. Hledali jsme slova, věci, zvířátka a kytičky, které začínají stejným písmenem jako naše jméno a to jsme si domalovali. Vznikly veselé originální obrázky.

Sportovní odpoledne
9.9.2021

Sportovní odpoledne

Ve středu jsme se všechny družiny spojily na našem krásném atletickém stadionu, abychom si procvičili naše tělíčka, utužili svaly a užili si sluníčka i legraci. Paní vychovatelky připravily po celém stadionu různé disciplíny a děti si užívaly radost z pohybu. Běhali jsme, skákali, zdolávali překážky, nacvičovali kotrmelce a házeli do tlamy krokodýla. Někteří si to veselé kolečko oběhli i víckrát. Tentokrát nebylo vítězů ani poražených, všichni účastníci si pochutnali na čokoládové medaili - FidorcePak už si každý hrál, jak má rád, došlo i na oblíbený florbal a hraní v písku našeho doskočiště.

Vyplouváme
3.9.2021

Vyplouváme

Máme velkou radost, že jsme mohli v naší družince přivítat nové prvňáčky, spolu s několika druháčky máme plnou družinku veselých tvářiček. První dny jsme věnovali čas tomu, abychom se poznali, zjišťovali jsme, co má kdo rád a co ne. Hráli jsme v družině hry, prohlédli jsme si celou naši budovu, společně jsme probírali pravidla bezpečného chování ve školní družině a na hřišti. A protože sluníčko krásně hřeje, trávili jsme hodně času na našem atletickém stadionu. Kluci se nadšeně pustili do florbalu, běhali jsme na okruhu, skákali do písku a užívali teplé počasí.

Výlet do ZOO 1-3. třída
17.6.2021

Výlet do ZOO 1-3. třída

Dne 16. 6. 2021 byla 1-3.třída na výletě v ZOO. Viděli jsme tam krásná zvířata a některá byla i vtipná. Takový lední medvěd, který si užíval plavání, byl skutečně zajímavým obrazem. Mnozí jsme mu tu jeho lehkost i záviděli. Nebo malé opičí mládě, které lezlo po čtyřech. Našlo si kousek kůry a hrálo si s ním. Tuleni nebo dikobraz či malé veverky, páv, hroch, který se nesnažil ani otočit, opice, plameňáci atp. Děti si výlet užily. Měli jsme pocit, že chtějí vykoupit celý obchod se zvířaty, tak se jim zvířata líbila. Dobrý oběd, nanuk, hrací prvky nám zpestřily naši únavu a krásným ukončením dne byl odpolední Den dětí v Baarově parku. Jsme rádi, že jsme byli na výletě.

Den dětí v Baarově parku
17.6.2021

Den dětí v Baarově parku

Den dětí, kdo by ho neměl rád. Včera jsme se vrátili z výletu v ZOO a v Baarově parku probíhal Den dětí. I když jsme byli všichni unaveni, tak cukrová vata, Tom a Jerry, skákací hrad a jiné atrakce lákaly děti, ať přijdou. A tak jsme šli. Od cukrové vaty se děti rozběhly k jednolivým stanovištím a začalo soutěžení, bláznění, zjišťování, kdo všechno je v parku - no prostě dětská radost nemá hranic. Když nastal čas, vrátili jsme se do družiny a počkali na své rodiče. Měli jsme velice aktivní den - ZOO a Den dětí. To se krásně seběhlo.

Sluníčko, písek, voda a děti
17.6.2021

Sluníčko, písek, voda a děti

Sluníčko nás všechny vyhání ven a my jsme rádi, že máme kam chodit. Každý si najde nějakou aktivitu a kdo neví, co dělat, tak se připojí k tomu, co právě probíhá u jednotlivých vychovatelů. Děti jsou rozptýleny po celém areálu, a tak můžete vidět " redaktory televize prima news", zlatokopy hledající zlato v písku nebo zástup lezoucích po zídce, dále sedící skupinu, která si povídá, nebo cvičí na workoutovém hřišiti, nebo florbalisty, kteří křičí při každém gólu aj. Prostě cokoliv. Zmrzlinové osvěžení z kuchyně a stříkání vodou jsou příjemné zpestření teplých dní a máme je rádi. Jsme rádi, že je léto.

Sportovní den
8.6.2021

Sportovní den

Dne 7. 6. 2021 jsme pro děti z naší družiny z 1-5. třídy udělali sportovní den. Děti se na něj velice těšily a nemohly se dočkat, kdy to už bude. Různé aktivity jsme společně zahájili instrukcemi a děti se pak s chutí do všeho pustily. Stanovišť jsme měli 10: zdolat schodiště podle značek, chození po kladině s lžicí a pingpongovým míčkem, opičí dráha, skákání přes švihadlo, chození po zídce, florbalový slalom, házení míčků do krabice, chození po zábradlí, skákaní v pytli a házení míčků do žraločí tlamy. Skoro všichni zvládli všech 10 úkolů. Odměnou jim bylo potěšení v podobě pizzy a zmrzliny. Dětem se akce velice líbila a my jsme rádi, že ve spolupráci s 3. ročníkem lycea, paní kuchařkami a vychovateli jsme tento sportovní den hravě zvládli.