Aktuality

Jsme spolu
16.4.2021

Jsme spolu

Zbytek týdne jsme si s ostatními užili. Děti už se vyřádily a opět si zvykly na školní režim, a tak už jsme se dokázali bavit více. Na konec týdne jsme měli naplánované divadlo. Dětem jsem přenechala režii i scénář a podařilo se jim vymyslet krásnou pohádku. Jeden den jsme strávili zkoušením a tvořením kulis a scénáře a druhý den jsme se oblékli do kostýmů, namalovali a pustili se do hraní. Při předvádění pro první třídu bohužel zapracovala nervozita a trochu jsme popletli scény, ale to nevadí, stejně jsme si u hraní užili spoustu zábavy. Děti se poté rozhodly, že další dny si budou hrát nová vymyšlená divadla. Rekvizity se tvořily důmyslně z papíru. Nezapomněli jsme ani na zdravý pohyb a pravidelně jsme chodili ven. Přiložená fotodokumentace je důkazem toho, že ani špatné počasí nás od hraní nedokáže odradit. :) 

Konečně spolu
13.4.2021

Konečně spolu

Po dlouhé době distančního vzdělávání jsme se konečně zase setkali ve škole. Hned první den sloužil k tomu, abychom si popovídali o všem, co se nám událo, a pořádně se vyřádili hraním. Povídali jsme si též o Velikonocích a poté jsme si vytvořili skládačku z barevného papíru. Vzhledem k tomu, že plán na tento měsíc jsou pohádky a také květiny, tvořili jsme plakát s jarními rostlinami a také vyráběli květiny z vodovek a soli, což mělo u dětí docela úspěch. Co mělo ale úspěch největší, bylo sledování pohádky a pobyt venku, který byl ale dost kratičký vzhledem ke stále chladnému počasí.  V nejbližší době máme v plánu učení se jarních rostlin a zasévání semínek bylinek. 

Stromeček
3.12.2020

Stromeček

Dnes jsme s dětmi vystřihovali vánoční stromeček z papíru, abychom se alespoň trochu připravili na nadcházející svátky. Zimní období jsme si přinesli do družiny i předchozí dny, kdy děti vytvářely sněhové vločky z dřívek od nanuků a třpytek nebo cukrové hole z chlupatých drátků a korálků. Avšak dnešní práce se setkala s úspěchem hlavně u holčičí skupiny, někteří kluci totiž na tvorbu stromku neměli dostatek trpělivosti. Po této aktivitě se děti přesunuly na koberec, kde zkoušeli stojky nebo si hráli se stavebnicí. Po druhé hodině jsme se šli na chvíli projít na hřiště, kde všichni měli konečně možnost pěkně se vyřádit.

Online družina 4
23.11.2020

Online družina 4

Už počtvrté jsme se mohli vidět na online družině, kde jsme si naposledy pořádně a s chutí zazpívali. Pan kaplan nám povídal o vzniku písma a o tom, jak se v průběhu dějin psalo. Viděli jsme starý psací stroj, písaře a inkoustové pero. Ve stvořitelském okénku jsme se dozvěděli nové zajímavosti o datlovi. Nejvíc na nás zapůsobil jeho dlouhý jazyk, kterým vybírá červy z hloubky stromů. Krásné video o pejskovi a volavce nám ledacos řeklo o změně našeho vnímání. Bylo to moc krásné. Vyrobili jsme si také klovajícího datla. Musím říci, že si děti daly záležet na tom, aby se povedl. Jsme rádi, že se nevzdaly, i když to bylo trochu obtížné.  Milé děti, jste velice šikovné. Už se na vás moc těšíme. Vaše paní vychovatelky

Online družina 3
19.11.2020

Online družina 3

Další týden Online družiny je za námi.  Znovu jsme se v ní něco nového naučili. Už známe 8 ptáčků. Tentokrát nám pan kaplan povídal o kukačce, vráně a vrabcích. Viděli jsme mnoho zajímavých videí o tom, jak se chovají, jaké vydávají zvuky, co dokážou. Nejvíce se nám líbila animovaná pohádka o vrabcích na drátě a inteligentní vrána. Vyrobili jsme si kukačkové hodiny a poslouchali krásnou písničku Kukulienka, kde si bola. Taky jsme si výborně zacvičili. Naučili jsme se nové písničky a ukazovačky, které si můžeme doma ukazovat. Uhodli jsme několik těžkých hádanek a vymysleli slova na stejné písmeno. S pomocí hrací kostky jsme si namalovali postavičku. Velice poučné pro nás byly ranní příběhy. Moc se nám líbil příběh o vranách, které nosily ořechy do Slamkovic zahrady. Jsme rádi, že máme družinu. 

Online družina 2
19.11.2020

Online družina 2

Máme za sebou další týden online družiny. Myslím, že jsme se toho naučili poměrně dost. Pan kaplan nám povyprávěl příběh o pánu Ježíši a používal k tomu své hračky z dětství. Naučili jsme se další nové písně, a i když jsou dvě z nich ve slovenštině, není to pro nás žádný problém. Stvořitelské okénko nás zase posunulo dále v poznání přírody a my jsme se naučili něco o strace, sojce a holubovi. Zajímavým zpestřením vyprávění o ptáčcích je i názorná ukázka pana kaplana, když nám představuje jednotlivé zvuky, nebo křik ptáčků. A musíme říci, že to umí. Vyrobili jsme si holubičku, novou hru pro dva a s chutí jsme si zacvičili s paní učitelkou Innou. I když družina online je netradiční způsob vyučování, jsme rádi, že jsme aspoň takto sociálně spolu. Milé děti, přejeme vám, ať si přes prázdniny odpočinete, naberete novou energii, a dávejte na sebe pozor. Vaše paní vychovatelky Majka, Alenka, Inna a pan kaplan

Družina online pro 1. - 3. třídu
20.10.2020

Družina online pro 1. - 3. třídu

Školní družina slouží výchově, vzdělávání, rekreační, sportovní a zájmové činnosti žáků v době mimo vyučování. Je to místo, kde jsme rádi, místo, kde si můžeme povídat, hrát si se svými kamarády, vyrábět u jednoho stolu a prostě být spolu. A jak to vypadá, když je družina zavřená? Díváme se všichni do monitoru a radujeme se z toho, že se aspoň vidíme, když už spolu nemůžeme být. Dnes jsme se něco nového naučili, něco vyrobili, zacvičili jsme si, zazpívali jsme si z plných plic, vyrobili novou hru a napovídali jsme toho až až. Milé děti, byly jste skvělé a jsme rádi, že jsme vás viděli. Těšíme se na vás opět v pondělí. Ahoj!

Podzim barví listy
22.10.2020

Podzim barví listy

Podzim nám barví listy do krásných barev a my jsme si s dětmi rovněž zahráli s barvami, nejprve děti vodovými barvami mamalovaly krajinku a duhové podzimní nebe a pak jsme naťupali barevné listy na stromy i do krajinky. Pak jsme hráli hry v kroužku: plácanou a na ovocný koš, pak jsme běželi ven, pozorovali jsme, jak se nám mění příroda i venkovní teplota, hráli jsme florbal, naháněli se po okruhu, vázali uzly s lany, hráli na koníky a spoustu jiných běhaček. V družině jsme si pak malovali a skládali korálky.

Keramická dílna
22.10.2020

Keramická dílna

Tento týden u nás ovládla prostor a mysl dětí keramická hlína. Děti objevily její relaxační a kreativní schopnosti. Mnohé už měly s hlínou nějakou zkušenost, ale s některými jsme začali pěkně od začátku. Jak hlínu zpracovat v dlaních, jak uválet v dlaních hada aby se nelámal nebo válečkem pěknou placku. Pak už se všichni pustili do práce, nejprve jsme vykrajovali různá zvířátka, vyrobili slunečnice. Další dny to pak byly různé ryté kachle i složitější tvary i nádoby či svícny. A protože nám počasí stále přeje, museli jsme využít i možnosti být hodně venku, sportovat, běhat, hrát si se švihadly nebo si jen tak polebedit na obří matraci.

Mořský svět
22.10.2020

Mořský svět

Děti se na naší družinové palubě rychle zaběhly. Po obědě si pro dobré trávení chvilku polebedíme na koberci a přečteme kapitolku z knížky Děti z Bullerbynu. Pak jsme tvořili podmořský svět. Děti nastříhaly mořské vlny a do nich vplétaly chaluhy a různé mořské živočichy. Nechyběly konstrukční činnosti s oblíbenou stavebnicí Seva a pak už jsme běželi ven, protože sluníčko svítí a přeje nám. Děti cvičily na hrazdách, skákaly do písku i do velké matrace a všichni bylli rádi, že jsme zase spolu.

Zahájení
22.10.2020

Zahájení

Tak tu máme nový školní rok. Tentokrát nám začal v novém režimu a se spoustou opatření. Děti jsme seznámili z pravidly a opatřeními, na které si musíme dávat pozor. S dětmi jsme se zase zádi viděli, pořád bylo co povídat.Vyprávěli jsme zážitky z prázdnin a samozřejmě jsme si je nakreslili, tentokrát ve formě pohlednice, kterou budou děti moci poslat tomu, komu budou chtít udělat radost. První zahřívací týden rychle utekl a my jsme vděční za náš atletický stadión.