Aktuality

Den dětí
1.6.2023

Den dětí

Den dětí v Baarově parku je pravidelná akce, kterou strašně rádi navštěvujeme. Děti se musí zastavit u cukrové vaty, poskákat si ve skákacím hradě, namalovat tvář, soutěžit na různých stanovištích, vyfotit se s Tomem a Jerrym atd. Dnešek byl obohacen o malou přednášku o tom, jak se pomocí pejska hledají ztracení lidé. Předvedli nám jak to prakticky vypadá a naše Evelínka se nechala unést, aby ji pejsek našel. Děti byly nadšené a pejska si pohladily. Taky vyzkošely detektor kovu a dozvěděli se, proč je důležitý pro cestování. Sluníčko nádherně svítilo a my jsme si dnešní den velice užili.

Sportovní odpoledne
31.5.2023

Sportovní odpoledne

Dnes proběhly ve školní družině Atletické závody organizované Balanc klubem Brumlovka. Trojboje se zúčastnili žáci první až šesté třídy. Disciplínami byl sprint na 50 metrů, hod medicimbalem a skok snožmo do dálky. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích. Na atletickém stadionu vládla přátelská atmosféra, děti si fandily, bojovaly a snažily se ze všech sil. V každé kategorii byli ohodnoceni tři nejlepší, dostali medaili a diplom. Nakonec dostali všichni účastníci malou sladkou odměnu. Sluníčko a dětská radost nám prozářily celý den.

Malování povázkem
29.5.2023

Malování povázkem

Dnes jsme po obědě pokračovali ve čtení knížky Spící město, děti relaxovaly na koberci a pak se pustily do další zajímavé techniky - malování provázkem. Malovaly různobarevné květiny na barevný papír. Hraní s barvičkami děti vždycky baví. Někteří chlapci malovaly nějaká tajné plány na velký arch papíru a pak jsme šli ven. Sluníčko lákalo na hru s vodou, tak se děti naháněly a kropily. Sportovci hrály fotbálek a jiné míčové hry. V dužině pak holčičky vybarvovaly omalovánky a spousta dětí odešla na kroužek atletiky.

Motýlí křídla
29.5.2023

Motýlí křídla

Ve čtvrtek byly děti unavené z Mirakula, tak spíš relaxovaly, ale v pátek přiběhly s nadšením, "co dnes budeme dělat?". Přečetli jsme si dálší kapitolu napínavé knížky Spící město. Hráli jsme si s barvami a vytvářeli pozoruhodně zbarvená motýlí křídla. Čtvrtku děti přeložily na půl a na první polovinu nakapaly různě kupičky tempery, čtvrtku pak přeložily, uhladily, barva se tím krásně rozprostřela po ploše a pak už jen čekalo překvapení, papír se otevřel a identická motýlí křídla byla na světě. Zatím co se výtvory sušily, běželi jsme ven. Děti si hrály s míči, skákaly na duchně, hrály si na písku v doskočišti, povídaly si stříkaly se vodou, už začínáme cítit ve vzduchu léto.

Vitráže
24.5.2023

Vitráže

V úterý jsme po obědě zase četli, děti relaxovaly při klidné hudbě, stavěly si ze stavebnic, hrály si s koníčky. Pak jsme malovaly vitráže, děti si při tom oddychly no a konečně jsme zase plní energie mohli vyběhnout ven. Počasí bylo uplně pohádkové. Děti hrály míčové hry, házely malými i velkými míči, pokoušely se o míčovou školku, Hrály fotbal i kopaly na bránu. Kluci střílely na terč i do dálky. Občas se kropili vodou. V družině pak zbylo jen pár dětí, povídaly si, hrály si s molitánky, odpočívaly na matračkách a házely si měkkým míčem.

Náramky přátelství
22.5.2023

Náramky přátelství

Dnes jsme po obědě zase přečetli kus z knížky Spící město, děti přemýšlely o tom, jak by to bylo těžké se o sebe postarat, kdyby rodiče na několik týdnů usnuli. Pak jsme se pustili do vyrábění náramků přátelství. Někteří pochopili kouzlo záhadného uzlíku rychle a někteří se s tím museli trochu poprat, ale proto jsou tady, aby se všechno naučili. Pár dětí si vzalo náramek i ven, že tam budou pokračovat, ale všechny přemohlo sluníčko a radost  z pohybu a náramky se dokončí později. Bylo tak teplo, že se někteří i trochu pocákali u pítka, aby se schladili, to bylo nadšení. Zůstali jsme venku déle než obvykle, nikomu se nechtělo dovnitř, kluci neúnavně běhali za míčem. V družině jsme pak uklidili šatnu, popovídali si a šlo se domů

Užíváme sluníčko
22.5.2023

Užíváme sluníčko

Od minulého týdne, kdy byly krásné teplé dny jsme toho moc nevyrobili. Po obědě jsme četli na pokračování knížku Sící město, děti si trochu oddychly, holčičky vybarvovaly omalovánky na přání, někteří si prohlíeli časopisy, četli si, Stavěly hlavně ze Sevy svá oblíbená vozítky, vysílačky a stavby, nezahálela ani mygnetická stavebnice. Holčičky si hrály s koníčky a Lego friends a pak už jsme běželi ven. V družině pak děti malovaly na tabuli, hrály stolní hry zbaštily svačinky a kopu banánů od paní kuchařky a pak už se šlo domů.

Projekt  Stvoření
19.5.2023

Projekt Stvoření

Včera v prostorech naší školní družiny proběhl Projekt Stvoření, který připravili p. učitelky a žáci prvního stupně naší školy. Každý účastník tohoto projektu procházel sedmi stanovišti, která představovala jednotlivé dny stvoření a všude se naučil něco nového o naší Zemi. Děti ze čtvrté a páté třídy prezentovaly různé své projekty v podobě pokusů, přednášek, ochutnávek, pozorování atd. Na každém dni jste získali jednu kartičku s číslem a popisem každého dne stvoření. Když jste jich měli sedm, mohli jste si je dát svázat do krásné vzpomínkové knížečky a pak se jít osvěžit, odpočinout a posilnit dary našich paní kuchařek. Slovy Bible: Šest dní tvořil Bůh nebesa i zemi a sedmý den odpočinul. Projekt Stvoření se všem jeho tvůrcům moc povedl a my jim za to moc děkujeme.

Housenky
16.5.2023

Housenky

V družině máme období broučků a hmyzu, tak jsme si hned při pondělku vyrobili roztomilého plyšáka - housenku. Děti si s s mou pomocí a pod dohledem sami sešily těličko housenky na šicím stroji. Mnohé z nich měly tu možnost poprvé a byly nadšené a zároveň ostražité(míhající se jehla naštěstí budí respekt sama o sobě). Pak jsme housenku dobře nakrmili kuličkovým dutým vláknem a zašili, pak jsme bavlněným provázkem uvázali jednotlivé články. Nakonec jsme housenkám domalovali a vyšili obličej a tykadla. No a roztomilý mazlík byl na světě. Těchničtější osazenstvo družiny zatím stavělo o sto šest. Ze všech stavebnic na koberci byly různá vozidla, plavidla, vznáčedla a samosebou i hangáry. Pak jsme viděli a pozorovali obrovského pavouka, který nás přišel navštívit, v očích některých dětí byl opravdu obrovský. Jeden statečný klouček ho pak opatrně na ubrousku vylesl ven, aby v tom chumlu nepřišel k úrazu. No a pak jsme běželi ven, šťastní, že přestalo pršet. Děvčata utřela hadrem doskočiště, které v náporu sluníčka okamžitě uschlo a pak už byl prostor ke skákání, koulení, kluci vyláhly a zajely nové míče při fotbalu a holky při přehazované po kroužku atletiky se družina rychle vylidnila a utekl nám tak další hezký den.

Rozkvetlá družina - origami, kytičky z ubrousků  i přání pro maminky
16.5.2023

Rozkvetlá družina - origami, kytičky z ubrousků i přání pro maminky

Květěn si říká podle kvítí a tak i my jsme pojali začátek května kytičkově. Děti skládaly origami květ, pro některé je to stále výzva ohýbat ho přesně podle předlohy, ale, kdo se do toho pustil, ten to také zvládnul. protoře bylo venku konečně hezky, hráli jsme venku míčové hry, fotbal, florbal, přehazovanou, taky děti ručkovaly na hrazdách a odpoledne v družině skládaly z korálků různá zvířátka, květiny, podložky. Stavebnice stole motivuje kluky vymýšlet nové a nové stavby, vozítka, plavidla, fantazie jede na plno.

Růže v květináči
2.5.2023

Růže v květináči

Děti přiběhly po prodlouženém víkendu celé nadšené. Všechny chtěly povídat běhat skákat, jaro z nich přímo tryskalo. Po obědě jsme přečetli další z Čapkových pohádek, a pak jsme se pustili do tvoření. Jak jinak přivítat květen, než květinami. Kartonem si děti namalovaly bílý květináč s patinou a pak jsme prstovou metodou nanáčeli listy ve dvou odstínech zelené a pak i květy růží. Kupodivu tvořili všichni, než se u stolu vystřídali, ostatní stavěli vesmírná plavidla a drony ze Sevy a rakety z Lega. Pak jsme běželi ven. Děti hledaly naháněly a šneky, stavěly jim domečky, trhaly pampelišky a pokoušely se uvít věneček, hráy fotbal, i florbal, Láva-Země, nebo se jen tak honily a povídaly si. V družině to zase vyhrály stavebnice.

Malování s pohádkou.
26.4.2023

Malování s pohádkou.

Dnes jsme malovali na námět pohádkový. Mach a Šebestová dostali utržené sluchátko a Sebestová do něj něco zavolala... No a tu spoustu koček, které se potom objevily jsme si namalovali. Pak si děti chvíli hrály na koberci, stavěly si z Lega, ze Sevy, z magnetické stavebnice, hrály Logic, hrály si s panenkami, s koníčky. Pak jsme šli ven. Kluci hráli kopanou, a jiné míčové hry. V družině pak po návratu skládala děvčátka korálky.

Rozkvetly kočičky
26.4.2023

Rozkvetly kočičky

V pondělí jsme se hned po vyprávění příběhu dali do malování. Vybarvili jsme trs pestrých kytiček a přimalovaly hlavičku a ocásek, okraje děti jemně natupali, aby byla srst pěkně huňatá. Kluci zatím skládali autíčka z lega a holčičky si hrály s panenkami. Pak děti hrály Člověče, nezlob se a děvčata se naučila Logika a docela je ta hra chytla. Na chodbě a v áčku hrály hry s měkkými míči a pak jsme šli aky poběhat ven. Někdo si hrál na písku v doskočišti, jiní hráli přehazovanou nebo kopanou, všichni se pro zahřátí trochu proběhli. V družinš pak hráli vybíjenou vracečku.

Kvetoucí sakura
18.4.2023

Kvetoucí sakura

Dnes jsme se po obědě trochu zklidnly a přečetli příběh, pak jsme se pustili do společného projektu, kvetoucí sakury. Děvčátka začala malovat strom a pozadí obrázku, pak naběhli všichni ostatní a puszili se do koulení kuliček z malinkatých čtverečků rozstříhaného kapesníku, spodní hranice počtu kuliček byla třicet na jednoho, brzy se však začali všichni předhánět, kdo udělá víc. Pak jsme kuličky lepily na větvičky stromu. Asi budeme ještě zítra pokračovat, zatím jsou kvítky bílé, tak je to spíš třešeň, ale zítra ji dokončíme. Taky jsme museli jít poběhat po hřišti, naštěstí nám nepršelo. Kluci hráli kopanou a osstaní se honily, hráli si na písku v doskočišti, na hrazdách nebo si házeli s míči.

Slunce a země
14.4.2023

Slunce a země

Povídáme si o Zemi, o tom co je na ní krásné, i o tom, co člověk pokazil, hledáme i možnosti, které má každý, z nás, co dělat nebo nedělat, aby se naší Zemi ulevilo. Chceme aby na naše Země mohla usmívat aby byla plná života, tak jsme si ji namalovali jako usměvavé sluníčko. Kluci skládaly stavebnice, hráli jsme Výbušná koťátka, Prší! a Cink! Stavěli Lego. Venku bylo hezky, tak jsme to ještě využili, než příjdou blížící se deště. Děti tam hrály fotbal, skákaly na bublinách, posilovaly s čínkami chodily okruhy, hrály si s míči.

Ekologie
12.4.2023

Ekologie

Tento týden si povídáme o tom, jak udělat náš svět lepší, protože naše celá Země je už z toho lidského počínání nemocná. Mluvíme o recyklaci, dnes jsme zkoušeli třídit různé materiály. Děti vystřihovaly jednotlivé zboží z letáků a hledaly, kam umístit obaly a použité zboží. Děti měly celkem přehled v těch základních jako jsou plasty, papír a sklo. Většina měla aspoň malé povědomí o tom, proč třídit, ale nechápala, proč šetřit, dávat si na věci pozor, nevyhazovat jídlo a neplýtvat, když na to přeci mám, koupit si co chci, tak se máme ještě co učit. V pátek jsme pak napsali pozdrav a dopis naší Zemi, za co jí děkujeme, co se nám na ní líbí, s čím bychom jí chtěli pomoci, aby jí bylo líp.

Sportovní dopoledne
4.4.2023

Sportovní dopoledne

Dnešní den jsme měli sportovní dopoledne plné stanovišť a zábavy. Po úvodních informacích jsme se přesunili do sportovní haly, kde jsme se nejdříve rozcvičili a pak jsme se postavili do dvouřady. Otevřeli jsme tak sportovní dopoledne s našimi žáky z lycea. Na jednotlivých stanovištích děti skákaly na jedné noze, dělaly žabáky, měli překážkovou dráhu atp. Každá splněná aktivita se zapisovala do připravených archů, které děti měly s sebou. Po skončení první hodiny jsme se rozloučili se žáky třetího ročníku, všechny děti i oni byli odměněni sladkou odměnou. Druhou hodinu našeho dne jsme hráli skupinové hry, soutěže a ukončili to fotbalem, házením míčku v kruhu, nebo hrou na Trpaslíka. Naše krásné dopoledne jsme ukončili nástupem a vrátili se do družiny. Po obědě při poslechu relaxační hudby některé děti usnuly, ale dlouho jim to nevydrželo. Kluci se velice rychle oklepali a měli tolik energie, že potřebovali jít ven. Sluníčko tam svítilo, tak jsme si trochu pohráli a pak se vrátili znovu dovnitř. Stihli jsme také vyrobit skládané vajíčko a pohrát si. 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies