Aktuality

Konečně spolu
20.4.2021

Konečně spolu

Je to už nějaký čas , co naši čtvrťáci a páťáci byli ve škole. Je to zvláštní, ale samou radostí výskali, skákali a radovali se, že jsou konečně všichni pohromadě. A takový byl i pobyt ve družině. Děti byly plné energie a chutí do života. Nejdříve jsme si trochu popovídali, jak se všichni měli, a jednoznačné: "Konečně jsme ve škole", nás vyhnalo jít na hřiště, kde jsme měli k tomu dostatek času a místa. A jak to vypadalo? Podívejte se sami.

S láskou
12.2.2021

S láskou

Srdíček není nikdy dost! Zábavnou formou jsme si vyrobili pohlednice se srdíčkem uprostřed. Je to skvělá dekorace nejen na Valentýna ale i pro vaše blízké. Na výrobu pohledu jsme potřebovali bílý karton, nit, červený papír a oboustrannou lepicí pásku. Karton jsme složili na půl a uprostřed jsme vystřihli kruh tak, aby se tam vešlo vystřižené srdíčko. Pak jsme do středu nalepili nit a na nit připevnili srdíčko.  Možná to vypadalo složitě, ale děti to zvládly dobře a všichni pracovali s nadšením

Dort
21.1.2021

Dort

Základem každého správného dortu je dobrý korpus. Piškotové těsto však nemusí zůstat nudné. Abychom ho trochu ozvláštnili, můžeme do něj přidat například kakao, skořici, kávu, mleté ořechy nebo kokos, které lehce změní jeho chuť i vzhled. A nakonec všechno ozdobit barevnou polevou. Takhle děti chtěly překvapit naši milou paní vychovatelku Majku k narozeninám a každý jí udělal dort podle vlastní představy. Paní vychovatelka byla dárkem od dětí velice potěšená.

Krasobruslení
14.1.2021

Krasobruslení

Jedním z typů bruslení je krasobruslení. Je to druh bruslařského zimního sportu, ve kterém je kladen důraz na umělecké ztvárnění piruet, skoků a kroků. Na talířku jsme vytvořili led a na něm jsme podle vlastní představy vybarvili postavičky krasobruslařů. Každá postavička byla přilepená na tyč a papírový talířek jsme prostřihli tak, aby se krasobruslaři mohli hýbat. Děti byly velmi nápadité a nadané - každý má jiné ledové jevište a k tomu jinak oblečeného bruslaře. A kdo je tím bruslařem? No přece my.