Třídní učitelka: Mgr. Lenka Nytrová

 

Hurá, už jsme druháci!

V naší 2.A třídě je nás osmnáct dětí: Terezka, Daniel D., Anika, Daniel H., Sophie Anna, Tabitka, Tomášek, M., Adélka, Emilka, Sofinka, Justýnka, Adámek, Dominik, Nikolka, Maxík, Viktorka, Tomášek V., Elenka a pani učitelka Lenka.

 

Už se těšíme na poznávání a učení nových věcí. Vyřešíme různé matematické úlohy, záhady a zvládneme hbitě počítat do sta. Budeme rozpoznávat i objevovat svět kolem nás. Vypravíme se na společné výlety a exkurze a mnoho dalšího.

Ale především se společně budeme snažit vytvářet přátelský kolektiv prima kamarádů, kteří si umí pomáhat a podpořit se.

Čeká nás spousta práce, ale věřím, že také mnoho legrace.

Do práce se pustíme s odhodláním a věříme, že získáme spoustu zážitků.

 

A budeme rádi, když nám s tím vším pomůžete i Vy.

 

O paní učitelce:

Jmenuji se Lenka Nytrová a na 1. stupni ZŠ učím přes dvacet let. Tato práce je mi životním posláním, které vnímám jako dar. Pracuji s dětmi mladšího školního věku v podstatě celý svůj život. Dříve jsem pracovala v oblasti sportu jako učitelka a trenérka plavání. Vystudovala jsem PF UK v Praze, později jsem si doplnila studium speciální pedagogiky. Ráda dětem předávám nabyté vědomosti a zkušenosti. Ve výuce pracujeme formou her a činnostního učení a využíváme spontánnosti dětí. U malých dětí se mi líbí jejich bezprostřednost, chuť, s jakou přistupují ke hře i práci, a osobitost projevu. Ráda učím český jazyk, matematiku a činnosti - pracovní, tělesné... Líbí se mi, když děti vytvářejí osobité výrobky plné dětské fantazie a kreativity, kterou uplatňují i v českém jazyce a matematice. Každé dítě má svůj typický rukopis, který chci rozvíjet a podporovat, vytvořit prostředí, kde jsou děti týmovými hráči, dokážou hovořit otevřeně (i o nepříjemných věcech) a chybičku berou jako součást pro další zlepšení.

26.6.2022

Škola v přírodě

Neděle: Dnes nám začala škola v přírodě. Moc jsme se na ni těšili. Do Immanuele jsme dojeli v pohodě, ubytovali jsme se, navečeřeli, řekli si pravidla bezpečnosti, sešli jsme se ve společném stanu a teď právě probíhá hra Babylonská věž. Máme krásné počasí a spolu je nám dobře. Jsme rádi, že jsme tady. Pondělí: Je tady další slunečný den, který jsme si začali ve stanu s modlitbou, písněmi a příběhem o Abrahamovi. Pogratulovali jsme Danielovi k jeho 13. narozeninám a pak jsme se rozdělili na tři skupiny. 1-3 třída odešla na výlet do Toulcovy maštale, 4-6 jsou na raftech, 7-9 prochází jednotlivými worshopy jako jsou - postavení stanu, vytvořit něco z terakoty, výroba náramku, malování na trička, háčkování, střílení z luku. Všichni sbírají stříbrňáky, aby měli za co nakupovat potraviny nebo další věci nutné k přežití v naší hře.  Odpoledne nás čeká další hra a pokračování příběhu.  Je tady krásně a všichni vás moc zdravíme.  Úterý: Po dobrém spánku a deštivé noci jsme se dobře vyspali a začali den stejně jako včera - společnou bohoslužbou a rozdělením do skupin. První stupeň dnes zůstal na workshopech, druhá skupina měla rafty a třetí skupina šla na výlet do skanzenu na Veselý kopec. Sluníčko nám krásně svítilo a tak jsme hráli fotbal, povídali si, odpočívali, abychom zvládli odpolední bojovku. Už teď jsme zvědaví, jaké dobrodružstvo nás odpoledne čeká.  Odpolední hra byla o tom, jestli se umíme obracet s lukem, prakem, šípky, oštěpem, trefit se do terče, poskytnout první pomoc, projít po pařezu, najít ztracené postavy, nebo poslepu navigovat kamaráda k danému cíli, hodit na cíl atd. Ve zkoušce jsme obstáli a získali jsme další zlaťáky. Středa: Dnešní dopoledne se moc nelíšilo od těch ostatních - rozdělili jsme se znovu do tří skupin. 1-3 třída byla na raftech, co bylo pro ně velikým dobrodružstvím. 4-5.třída měla workshopy a 7-9 třída šla na výlet do skanzenu na Veselý Kopec, kde mohli vidět celou vesnici s všelijakými zemědělskými stroji a vybavením klasického vesnického statku z 18. století. Také viděli vodní mlýn nebo bělidlo - místnost na bělení plátna. Dětem se tam moc líbilo, koupily si i drobné suveníry. Odpolední bojovka o záchraně vody, kterou každý člověk potřebuje k tomu, aby přežil se prolínala různymi stanovišti, kde se děti musely snažit dovést do tábora vodu. Svůj úkol splnily a díky tomu se znovu ukázali, že se umí o sebe postarat. Večer nám pan kaplan dovyprávěl příběh o Abrahamovi, popřáli jsme dalším dvěma oslavencům a se zaslíbením velkého národa jsme se loučili i se slzami v očích, že škola v přírodě končí. Bylo to krásné. Čtvrtek: Po krásné deštivé noci jsme se vzbudili s myšlenkou na domov. Jsme rádi, že s o nás Pán Bůh postaral a dopřál nám hezkého počasí po celou školu v přírodě. V noci zvlažoval přírodu a tak jsme mohli hezky proplouvat naší školou v přírodě. Byli jsme tady moc rádi a už se na vás moc těšíme.