Naše třída 2.A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Nytrová

 

Hurá, už jsme druháci!

V naší 2.A třídě je nás osmnáct dětí: Terezka, Daniel D., Anika, Daniel H., Sophie Anna, Tabitka, Tomášek, M., Adélka, Emilka, Sofinka, Justýnka, Adámek, Dominik, Nikolka, Maxík, Viktorka, Tomášek V., Elenka a pani učitelka Lenka.

 

Už se těšíme na poznávání a učení nových věcí. Vyřešíme různé matematické úlohy, záhady a zvládneme hbitě počítat do sta. Budeme rozpoznávat i objevovat svět kolem nás. Vypravíme se na společné výlety a exkurze a mnoho dalšího.

Ale především se společně budeme snažit vytvářet přátelský kolektiv prima kamarádů, kteří si umí pomáhat a podpořit se.

Čeká nás spousta práce, ale věřím, že také mnoho legrace.

Do práce se pustíme s odhodláním a věříme, že získáme spoustu zážitků.

 

A budeme rádi, když nám s tím vším pomůžete i Vy.

 

O paní učitelce:

Jmenuji se Lenka Nytrová a na 1. stupni ZŠ učím přes dvacet let. Tato práce je mi životním posláním, které vnímám jako dar. Pracuji s dětmi mladšího školního věku v podstatě celý svůj život. Dříve jsem pracovala v oblasti sportu jako učitelka a trenérka plavání. Vystudovala jsem PF UK v Praze, později jsem si doplnila studium speciální pedagogiky. Ráda dětem předávám nabyté vědomosti a zkušenosti. Ve výuce pracujeme formou her a činnostního učení a využíváme spontánnosti dětí. U malých dětí se mi líbí jejich bezprostřednost, chuť, s jakou přistupují ke hře i práci, a osobitost projevu. Ráda učím český jazyk, matematiku a činnosti - pracovní, tělesné... Líbí se mi, když děti vytvářejí osobité výrobky plné dětské fantazie a kreativity, kterou uplatňují i v českém jazyce a matematice. Každé dítě má svůj typický rukopis, který chci rozvíjet a podporovat, vytvořit prostředí, kde jsou děti týmovými hráči, dokážou hovořit otevřeně (i o nepříjemných věcech) a chybičku berou jako součást pro další zlepšení.