Aktuality

Hala
1.4.2022

Hala

Ve čtvrtek jsme dočetli knížku Děda kamnář a toulavý Pecivál, některé děti pak ještě dokončovaly primulky které den před tím nestihly, stavěly si domky z molitánků, dopisovaly písanky a pak přesto že pršelo, jsme šli na chvíli ven. Hráli jsme Rybičky a Cukrkáva, nakonec jsme se rozhodli že půjdeme hrát a běhat do sucha a tepla a zašli jsme si  do kryté sportovní haly, která byla právě volná. Děti byly nadšené, byly tu poprvé a fascinované prostorem, kluci hráli fotbal a všichni se mohli dosyta vykřičet a vyběhat. V družině pak hráli ještě vybíjenou s měkkým míčem a hrály si se stavebnicemi.

Krokusy
30.3.2022

Krokusy

Krokusy a jiné kytičky na špejli děti vyráběly v pondělí, hlavně tedy druháčci, protože končili dříve a měli spoustu času. Některé děti pak vyráběly i odpoledne, aby a tu svou květinku nepřišly. Venku hrály Stop zem a jiné běhačky, kpolaly s míčem, hrály florbal, hrály si v doskočišti kde stavěly cesty z písku. Včera pak se pustily do vyrábění dárečků pro budoucí prvňáčky, kteří přijdou k zápisu. Odpoledne si vzorní hoši vypracovali i domácí úkoly, aby měli doma už klid.

Voláme sluníčko
23.3.2022

Voláme sluníčko

Všichni už se moc těšíme na jaro a tak kromě písničky, jsme vyhlásili i soutěž o nejkásnější, nejveselejší, nejsympatičtější sluníčko. Děti se do výzvy obuli s plným nasazením, jim vlastní. o pozornost se hlásilo 25 sluníček, jedno nádhernější, než druhé. Děti od nás i z okolních družin hlasovali pro tři sluníčka, které je oslovila. Odměnu ve formě drobného pamlsku dostali nakonec všichni. Odpoledne jsme trávili zase víc času venku, protože sluníčko naše volání slyšelo a je opravdu jaro. Byli jsme se podívat i na hřišti Pod schody, kde si děti vyzkoušely různé cvičební prvky, tak měly trochu změnu. Příště se tam plánujeme zdržet déle.

21.3.2022

Velká koláž dopravy

Minulý týden jsme se seznámili se základními dopravními značkami, děti si je malovaly, vybarvovaly a navrhovaly vlastní. Lelili jsme papírové modely tramvají, aut, metra. Děvčata raději zvolila vystřihovánky panenek s šatičkama. Společnými silami jsme vytvořili velikou koláž, která znázorňuje dopravu na vodě, na zemi, po silnicích, železnici i ve vzduchu, děti se nadšeně zapojily skoro všechny. Pak už se nám všem stýskalo po jaru a tak jsme se naučili novou písničku, Voláme sluníčko. Je  krásně chytlavá, děti se ji naučily za chvíli. Čas jsme trávili, co to dalo na hřišti, chlapci si bez florbalu neumějí představit hezký den a i holčičkám to prospívá. POkud byste si s dětmi chteli společně zazpívat, text od Jaromíra Nohavici je tady: Voláme sluníčkohaló halótepla je na světěmálo málovylez a rozežeňmraky mrakya já ti pomůžutaky hmmVoláme skřivanehaló halópísní je na světěmálo málopřileť a zazpívejpro mě pro měžijeme přec v jednomdomě hmmVoláme človíčkuhaló halólásky je na světěmálo málo málo

Dvojkový den
23.2.2022

Dvojkový den

Včera jsme měli dvojkový den, ke kterému nás inspirovalo krásné dvojkové datum, povídali jsme si co se všechno dá dělat dvakrát, co máme na těle a v těle dvakrát a pak jsme i tvořili oběma rukama. Vzali jsme si dva štětce a malovali oběma rukama jako maxipes Fík. Dětem se to moc líbilo, i jsme se u toho nasmáli. V družině děti hrály různé stolní hry, karty, Dobble, stavěly domečky pro sebe i pro oblíbené plyšáky. Pak byl čas jít ven, tak jsme byli rádi, že nám to počasí dovolilo. Chlapci měli tolik energie a byli šťastní, že mohli jít na florbal. V družině si pak později stavěli ze Sevy, vznikl nám obrovský robopes. Holky mají raději magnetickou školu, ze které staví domečky. Ve velké oblibě je i velká magnetická mapa světa, která se skládá jako puzzle, děti se seznamují se státy o kterých nikdy neskyšeli a vidí tak, i kde se nacházejí. Odpoledne jsme poslouchali jemnou hudbu a relaxovali.

16.2.2022

Svitky

Včera jsme měli pestrý den, pověděli jsme si trochu na co se dříve psalo, z čeho byl svitek a pergamen, děti si pak vyráběly vlastní svitky na které psaly tajný vzkaz kamarádovi nebo malovaly své fantastické příběhy, pak se v rámci těšení na čtvrteční karneval pustily i do vybarvování různých škrabošek. Stavěly si ze stavebnic, povídaly si v domečkách. Trochu jsme museli i vytřídit hračky, protože se nám nějak záhadně míchaly různé stavebnice a hračky na jedné kupě. Pak byly také kroužky tak se spousta dětí rozběhlo tam. S ostatními jsme nelenili a běželi ven. tam si děti hrály na písku, se švihadly, honily se, skákaly na bublinách, hrály Země vduch. Podvečer pak někteří zvolili psaní domácích úkolů, aby už pak večer doma měli klid.

Valentýnky
16.2.2022

Valentýnky

V pátek jsme si po malém čtení z Barevných pohádek vyrobili valentýnské srdíčko. Dětem se trochu pletly prstíky ale nakonec to všichni, kteří chtěli vyrábět zvládly. V pondělí jsme ještě k tomu vybarvili veselou omalovánku z lásky a o dárečky pro naše nejmilejší bylo vystaráno. Samozřejmě musíme každý den až na výjimky, kdy je fakt hrozně, ven. Děti si oblíbily i stolní hry, kde plní různé logické úkoly. Relaxují v domečkách, které si staví z molitanové sestavy. Plyšákům staví domy, pečují o ně a magnetická stavebnice baví všechny. 

Moje kniha
8.2.2022

Moje kniha

V pondělí jsme se pustili do výroby vlastní knížky. Největší pozornost jsme věnovali deskám. Děti dostaly příležitost pracovat s Big Shotem, byly tím nadšené, když po protažení papíru válcem vylézala taková krása, mohly si vybrat libovolný motiv a vylisovat jej na desky své knihy, pak si ho ještě krásně dozdobily a domalovaly, nakonec jsme do desek vlepily vlastní knihu, tedy sešité papíry a už se moc těšíme, co si do našich knížek napíšeme a namalujeme. Jedni plánují deník, jiní knihu obrázků, comiks, další tajné zápisy či plány, i v družince si do naší knížky budeme dál tvořit. Samozřejmě byl čas i na odpočinek na molitánkách a na koberci, stavby ze stavebnic i skládání puzzle víly.

Papírové příšerky
2.2.2022

Papírové příšerky

Dnes jsme si po obědě četli příběh o rozsévači, děti to zajímalo, kde se vezmou semínka a jak to že z nich něco vyroste, otázky směrovaly až k tomu, padlo i na DNA, pak jak vyroste dítě a proč jsme po rodičích a kdo má po kom oči. Pak jsme vyráběli příšerku, záložku z papíru. Na půl hodiny jsme se byli i proběhnout venku. Zpátky nás zahnal silný vítr a kroupy. V družině si pak děti háčkovaly, hrály stolní hry učily se stojky a povídaly si.

Záložky pletené
2.2.2022

Záložky pletené

V pondělí jsme vyráběli veselou skládačku - medvídky pod peřinkou, děti pak hrály brainbox Dinosauři, stavěly domečky z molitánků, stavby ze Sevy a Marnetické stavebnice. V úterý jsme pletly krásné záložky do knížek z barevných proužků papíru. Některé děti to tak nadchlo, že si jich vyrobily několik. Z počátku se prstíky a proužky trošku pletly jedno přes druhé, ale pak už to šlo skoro samo. Samozřejmě jsme museli chvilku ven, abychom vyběhali přebytečnou energii. V družině už pak děti hrály klidné stolní hry