Aktuality

Veselá družinka
8.9.2022

Veselá družinka

Tak už máme skoro týden ve školní družině za sebou. Letos je v našem oddělení třída druháčků a polovina třeťáků. Všichni se znají, tak nám odpadlo seznamování a pustili jsme se rovnou do našich oblíbených činností. Děti se na sebe navzájem moc těšily, proto je tu veselý hukot, povídání, znovuobjevování hraček a her, staví se domečky, ze stavebnic vznikají zajímavé stavby, panenky mají nové pokojíčky, prostě družina jak má být. První dny jsme se museli seznámit s pravidly, ale počasí nám přálo, tak jsme trávili hodně času venku na hřišti. Kluci proháněli florbalky a holčičky si hrály s míči, každý měl spoustu vyprávění. Ani duchna na stadionu nezůstala nevyužitá, děti musely ze sebe vyskákat to nezvyklé sezení v lavici, i když ho moc nebylo. Také jsme si malovali zážitky z prázdnin a psali si, co bychom tu rádi dělali.

Čokoládový den
14.9.2022

Čokoládový den

Družina se nám rozjela v plném proudu, nikomu se nechce domů, děti si užívají, že zase mohou být s kamarády, malujeme naší školu i obrázky jen tak pro radost, děti se hodně pustily do skládání korálků. Včera jsme si udělali čokoládový den, pověděli jsme si něco o tom, jak se čokoláda vyrábí a pak jsme to zkusili taky. Krom toho že jsme ochutnávali, tak jsme s ní zkusili i malovat, nakonec bylo sladké všechno a všichni, tak jsme vše umyli a utíkali ven, dokud nám počasí přeje. Děti mají radost z pohybu: ručkují, skáčou, hrají si s míči, hrají florbal, hrají si na koníky, prostě je tu veselo.

Korálkování a Majáky
24.6.2022

Korálkování a Majáky

V podndělí jsme si povídali o mořích o lodích a o majácích, vyslechli jsme si příběh o jedné bouřlivé noci a o majáku, jeho důležitosti a jeho obsluze. Pak se děti pustily do malování obrázků, kařdý si ten maják se světlem ozažujícím hladinu nočního moře předsavoval jinak, ale obrázky se povedly. Pak jsme doplnily lahvičky,vzali zásoby vody, a relaxovaly venku. Jinak děti poslední dny chytlo korálkování, tak trénujeme jemnou motoriku a skládáme obrázky, podložky, postavičky a žehlička se má co ohánět. Venku se osvěžujeme vodou a hledáme klidné činnosti ve stínu, který se sice nedá nazvat chládkem, ale je tam líp než kdekoliv jinde.

Košile ke dni tatínků
24.6.2022

Košile ke dni tatínků

V naší druřině jsou veselé teplé dny, ale přes to, že trávíme hodně času venku na sluníčku, občas si rádi něco vyrobíme. A protože byl den otců, nezapomněli jsme ani na malý dárek. Dočetli jsme knížku Bohumila Říhy, Jak jel Vítek do Prahy, po obědě je prima trochu zrelaxovat na koberci. Děti skládají stavebnice, hrají si s Legem i se Sevou, koníčkům staví stáje a pro sebe domečky z molitánků. Venku se ani nedá vydržet hrát Florbal, Schováváme se ve stínu, popřípadě se šikovně někteří zahrabou do písku.

Sportovní odpoledne
15.6.2022

Sportovní odpoledne

Dnes jsme měli další sportovní odpoledne pro děti. Tentokrát děti plnily jednotlivé úkoly na 4 stanovištích a za splněný úkol dostaly razítko. Když měli vše splněno posadili se na zábradlí a čekali na ostaní, kteří ještě dodělávvali své úkoly. Na jednom stanovišti se museli přemístit z jedného místa na druhý po kartonových čtvercích. Na druhém skákali na švihadle, na třetím museli skákat podle obrázků, které měli položené na zemi a na posledním stanovišti přenášli na svých rukou pingpongový míček.  Aktivity byli velice jednoduché a děti moc bavily.  Máme u nás na praxi nového asistenta, tak jsme rádi, že nám pomohl a my jsme ho mohli využít na jedno stanoviště. Po skončení sportovních aktivit si každý účastník zaslouží odměnu a tak všichni dostali Bounty, které během chvilky zmizelo v našich bříškách. Den utekl a my jsme rádi, že jsme ho dobře využili.

Sportovní odpoledne
7.6.2022

Sportovní odpoledne

 Dneska nám déšť nedovolil jít v náš obvyklý čas ven, tak jsme využili volnou tělocvičnu a udělali dětem malé sportovní odpoledne pod střechou. Nejprve děti seznámili s pravidly, natrénovali jsme nástup, a pak jsme dali malé běhací zahřívací běhání. Pak se děti rozdělily do tří skupin a zkoušely cvičit na ribstolích, na kruhách se přitahovaly, pohoupaly a někteří zvládly i toče. Kotrmelce zvládl hravě každý a některým se zalíbila i lana, ale na tom, aby po nich někdo vyšplhal, budeme potřebovat ještě pocvičit. Pak jsme udělali malou opičí dráhu, kde děti procvičily rovnováhu, přeskoky, kotoul a stojky. Nakonec jsme udělaly dětem z laviček klouzačky a náš milý čas v tělocvičně vypršel. Děti se těší, až zase bude ošklivo, že si to zopakujeme. Tentokrát se počasí udobřilo a my jsme zvládli ještě půl hodinky florbalu a běhání na atletickém stadionu. Odpoledne plné pohybu si užili všichni.    

Den dětí
1.6.2022

Den dětí

Den dětí v Baarově parku je tradicí, na kterou už léta jako družina chodíme. Po prvotní cukrové vatě se děti vrhly do skákacího hradu a na různá stanoviště, které tam pro ně byli připravené. Plnili tak jednotlivé úkoly a získávali razítka. Když měli vše splněno, tak dostali sladkou odměnu. Hodně děvčat bylo na stanovišti s malováním na tvář a pak se přesouvali na minigolf a stanoviště, kde se chodilo s chůdami. Vše proběhlo v plném nasazení a ke spokojenosti všech. Nakonec jsme se vrátili do družiny, protože si už rodiče chodili pro děti. Jsme rádi, že jsou občas pro děti i tyto výjimečné aktivity, které pro nás někdo připraví.  

Atletické závody
1.6.2022

Atletické závody

Včera proběhly v rámci školní družiny, na stadionu atletické závody, které nám zorganizoval tým trenérů z Brumlovky. Účasnily se jí děti první až páté třídy. Děti se na akci moc těšily. Všechno začalo registrací účastníků u stolečku, pokračovalo pořádnou rozcvičkou, kde si děti pěkně protáhly svaly. Pak už běhaly na  padesátku na čas, házely medicibbalem, skákaly snožmo do dálky. Všichni si nadšeně fandili, povzbuzovali se, utěšovali ty co se necítili úspěšně a radovali se s vítězi. Krásná atmosféra celého odpoledne byla zakončena rozdáním medilí, diplomů a drobných sladkostí. Milým trenérům děkujeme a těšíme se někdy příště.

Školní akademie Ve jménu Krále
27.5.2022

Školní akademie Ve jménu Krále

Konečně je to tady. Na tuto chvíli jsme čekali dva roky, až bude po covidu. A ta chvíle je tady. Naše školní akademie. Byly k tomu třeba velké přípravy. V tělocvičně jsme nacvičovali písničky, jednotlivá sportovní vystoupení, kroky, které budou následovat. Bylo to dost náročné, ale děti to statečně zvládaly.  Měli jsme obavy, jak to všechno dopadne, ale nakonec se celé vystoupení povedlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Celý program rychle utekl, ani jsme si nevšimli a hodina utekla jako voda. Na konci našeho vystoupení jsme sklidili potlesk a to pro nás byla dostatečná pochvala za vykonané úsilí. Jsme rádi, že se taková akce může pořádat a že můžeme být součástí. Rodičům se naše vystoupení moc líbilo a jejich potlesk to dokazoval. Ty rozzářené dětské oči, které s radostí přijímaly potlesk od rodičů, byly nádherné. Děkujeme, milí rodiče, že jste to ocenili.

Přívěšky a broučci z domácího moduritu
24.5.2022

Přívěšky a broučci z domácího moduritu

Dnes jsme po obědě čeli zase kousek Honzíkovy cesty na pokračování. Děti si při tom lebedily na koberci a odpočívaly. Pak jsme se pustili do práce, k tomu nám tentokrát posloužil domácí modurit. Do vyhlazených přívěšků děti malovaly vzory a vtlačovaly do nich květy, někteří vyrajovaly zvířátka a skoro každý si udělal malého broučka nebo berušku. Na chvilku jsme vyběhli ven, než začalo pršet. Odpoledne děti psaly úkoly, skládaly písmenkovou hru, hrály Dobble a jiné slovní hry, hrály žabí závody s žabkami, které jsme vyráběli včera jako origami. Pak si házely si s měkkým míčem, hrály na školu a povídaly si.

Pavoučci a pavučiny
20.5.2022

Pavoučci a pavučiny

ve středu jsme si hráli na pavoučky a pokusili se usoukat v lese pěknou pevnou pavučinku, stašily nám k tomu jen barvičky voda a fix. Přestože pavouci u mnohých nejsou zrovna nejoblíbenější, povídali jsme si o jejich užitečnosti a pavučinky se dětem povedly. Jedna z holčiček přinesla i opravdovou medovou plástev a děti mohly nahlédnout blíže i do světa včel. Letní počasí nás stále vyhání ven, kde vyhledáváme stín, pítko a relax na dechách či na trávě je na denním pořádku. Jen několik silných jedinců stále vedru odolává a za přísunu velkého množství tekutin a častějšímu odpočinku v chládku, hrají florbal.

Čmeláčci a lilie
16.5.2022

Čmeláčci a lilie

Jsou tu krásné teplé dny plné pohody a sluníčka, v družině hrajeme hry, zpíváme, posloucháme písničky. Dětem se moc líbila hra na všelky a čmeláčky, kteří sbírají byl a sladkou šťávičku. každý dostal své brčko, už to samo o sobě spontánně spustilo bzučivý koncert. Pak děti sbíraly sosáčky z brček papírové kytičky z koberce. hra způsobila tolik nadšení, že jsme ji museli opakovat. V pátek bylo pak už klidnější tvoření, kdy jsme vyráběli nádherný 3D obrázek lilií. Nejvíc se samozřejmě děti těšily ven. 

Kavárna Laskominka
12.5.2022

Kavárna Laskominka

Kavárna Laskominka   Kafíčko, koláčky, košíčky, limonáda a jiné dobroty byly včera krásným otevřením naší první akce s názvem Kavárna Laskominka.  Rodiče dorazili v hojném počtu a vůbec jim nevadilo, že musí stát ve frontě a trpělivě čekat, až dojdou na řadu. Povídání a pohoda byly cítit od každého stolu, kam jste se podívali. Dětičky seděly na dekách, nebo si hráli na hřišti, ptáčkové zpívali, kolem samá zeleň, no co si víc přát. Děkujeme všem, kteří přišli a užili si hezké odpoledne. Už bylo načase být jen tak spolu, sednout si, popovídat, dát si něco dobrého. Určitě tahle akce nebyla poslední a už dnes se těšíme na repete. 

Broučci, cvrček a mravenci.
6.5.2022

Broučci, cvrček a mravenci.

V květnu se soustředíme víc na přírodu, ekologii, hmyz a tak jsme si hned při pondělku jsme si vyrobili malé larvičky broučků na listech. Další den jsme využili materiál a zrecyklovali  plast, udělali jsme si veselou housenku z PET víček. Ve středu jsme četli veršovanou pohádku cvrček a mravenci a děti si ji pak s radostí zdramatizovaly a zahrály za hudby Vivaldiho- Summer. Věřte že se to tu hemžilo jako v tom mraveništi a cvrček nám k tomu krásvě hrál. Včera děti zbudovaly šnečí farmu, sbíraly hlemýždě v trávě a stavěly jim pampeliškové domečky. Jak jen to jde, trávíme čas na sluníčku, v podvečer si pak některé děti píší úkoly a hrají stolní hry nebo relaxují na koberci.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies