19.10.2023

Bible školy Elijáš

Bible školy Elijáš

Vážení rodiče,

mám velkou radost, že Vám mohu představit Bibli školy Elijáš.

Základním textem naší školní Bible je překlad Slovo na cestu, který děti už znají. Naše Bible je unikátní v tom, že obsahuje přílohy spojené přímo se školou. Jejich součástí je také časová osa, kterou doprovází krásné ilustrace vytvořené paní učitelkou Hanou Jílkovou.

Každé dítě obdrží svůj vlastní výtisk, který bude symbolizovat naši spojitost a jednotu. Přejeme si, aby se jednou stala připomínkou chvil prožitých ve škole Elijáš.

Možná Vás zaujme, že na obalu Bible vidíte jiné logo, než jaké znáte. U příležitosti vydání naší školní Bible jsme totiž zároveň zavedli nové logo školy.

Od svého založení v roce 2008 do roku 2023 škola používala logo znázorňující proroka Elijáše – jeho víru a statečnost, s jakou se postavil proti zlu na hoře Karmel. Nynější logo na tento příběh navazuje. Oranžová barva připomíná Elijášův oheň, boj za pravdu, nadšení pro ideály. Druhou barvou našeho nového loga je tyrkysová. Ta odráží nebe a tím i naše motto „míříme výš“. Samotné logo je možné vidět různě. Menší děti v něm vidí motýlka, starší děti knihu či notebook. Motýl symbolizuje postupnou proměnu dítěte v dospělého jedince a jeho radostný vzlet za životním posláním; otevřená kniha a notebook ilustrují, že nabízíme kvalitní vzdělávání ve 21. století. A kříž, do kterého se všechny předchozí symboly spojují, ukazuje, že jsme křesťanskou školou.

Se srdečným pozdravem

Mgr. Petra Bulejčíková, Ph.D., ředitelka školy

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies