29.6.2023

Hasičský záchranný sbor

Hasičský záchranný sbor

Minulý týden jsme navštívili hasičskou stanici, která je poblíž naší školky. Hasiči nás provedli stanicí, ukázali nám, jak jezdí po tyči, jak vypadají jejich zásahové ochranné obleky (kdo chtěl, mohl si na hlavu nasadit i helmu :-), ukázali nám všechna vozidla a vysvětlili nám, ke kterým zásahům daná vozidla vyjíždí a co všechno s sebou k zásahu vezou a potřebují. Také jsme si zkusili podržet a prohlédnout některá nářadí k vyprošťování lidí z aut a sedli jsme si do hasičského auta, abychom si prohlédli, jak to v kabině vypadá. Tím jsme ale neskončili, dokonce jsme si vyzkoušeli komunikaci s vysílačkou a hasili „požár“ hadicí, kterou nám pánové hasiči pomáhali přidržet :-) Pan hasič nám dal také přednášku o tom, co si s sebou sbalit do evakuačního zavazadla a vyzkoušel nás, jestli si pamatujeme čísla na tísňové telefonní linky. Děkujeme pánům hasičům za to, že nás taky hezky provedli, ukázali nám, co patří k jejich práci a poučili nás o prevenci :-)

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies