28.6.2022

Putování s Malým princem

Putování s Malým princem

Minulý týden se celá naše školka vydala na výlet na zámek Loučeň. Výlet jsme pojmenovali “ Putování s Malým princem“. Naše putování začalo v 8 ráno, kdy jsme se všichni sešli ve školce. Zkontrolovali jsme své baťůžky, zdali jsme nic důležitého nezapomněli a poté jsme postupně nastoupili do autobusu, který na nás již čekal před školkou.

Cesta na zámek nám rychle utekla, neboť jsme byli nadšení z nadcházejícího dobrodružství. Z okýnek autobusu jsme koukali na silnici, počítali auta a prohlíželi si měnící se krajinu kolem. Než jsme se nadáli, už jsme byli na parkovišti a vystupovali z autobusu ven. Hurá na zámek!

Zámek Loučeň není jen tak ledajaký zámek. Zámek je obklopen rozlehlým anglickým parkem a parádním komplexem 12 labyrintů a bludišť! Z labyrintů a bludišť nám oči přecházely a nemohli jsme se dočkat, až v nich budeme „bloudit“. Vyzkoušeli jsme si projít například buxusové bludiště, travnatý labyrint, tisové bludiště či pískovcový labyrint.

Mezi procházkami a dovádění v bludištích a labyrintech jsme si dali svačinku a pak jsme se vydali na prohlídku samotného zámku. Milá paní průvodkyně nám pověděla o historii zámku, představila nám prince a princeznu, kteří na něm přebývali a provedla nás velkolepými místnostmi, sály i komůrkami.  Prohlídli jsme si také spoustu předmětů ze staré doby a dozvěděli se mnoho zajímavostí.

Po prohlídce zámku jsme si udělali piknik na trávě a dali si obídek. Obídkem náš program ale neskončil, ještě nás čekalo pasování předškoláčků na školáky. Naši předškoláčci z řad Oveček i Rybiček dostali kromě pamětního listu také omalovánky a knížku o Malém princi- čímž jsme zakončili celé naše putování :-)