Aktuality

Vítáme se s novým rokem!
18.1.2023

Vítáme se s novým rokem!

V poslední den v roce, na silvestr, jsme se rozloučili s rokem 2022 a přivítali jsme nový rok 2023 :-) Vítání nového roku proběhlo i u nás ve školičce. První dny zpátky ve školce v novém roce jsme strávili povídáním si o tom, jak jsme prožili naše poslední dny v minulém roce. Rybičky vytvořily krásné obrázky, které jim připomněly, jak vypadala noční obloha na silvestra. Foukací technikou vytvořily působivé ohňostroje, ke kterým poté dotvořily noční oblohu a domečky, neboť většina z nás trávila silvestr ve městě :-) Obrázky nám teď visí v šatně, kde se z nich moc těšíme.

Poslední týden ve školce v roce 2022
12.1.2023

Poslední týden ve školce v roce 2022

Náš poslední týden ve školce v prosinci byl v duchu nadílek. Jedna nadílka nás čekala venku – krásně nám nasněžilo a užili jsme si pár dnů koulování, ježdění na lopatě z kopce, stavění sněhuláků a vytváření andělíčků ve sněhu. Druhá nadílka nás potom čekala ve školce. Ve třídě jsme hledali schované dárečky, které jsme společně našli a poté rozbalili. Dostali jsme spoustu nových knížek na čtení pohádek před spaním, hry, hračky na námětové hry a další zajímavé pomůcky, které se nám hodí i k naučení se něčeho nového :-)

Cestou, necestou...
10.1.2023

Cestou, necestou...

Každý den chodíme na naši zahrádku, kde si hrajeme a dovádíme. Někdy nám ovšem počasí nepřeje, ale ani takové dny nás neodradí od chvilky na čerstvém vzduchu. Když je na zahrádce příliš mokro, nebo nám trochu poprchává, tak se oblečeme, obujeme holínky nebo boty na ven a jdeme na procházku. Procházky nejsou dlouhé a pravidelně je střídáme, aby se nám neomrzely :-) Když je hezky, tak si občas zajdeme i na hřiště a často trénujeme schody na most, který vede přes cestu. Cestou poznáváme ptáčky a stromy, zdravíme pejsky, kteří jsou stejně jako my na procházce a někdy máváme kočičkám nebo babičkám do oken :-) Vždy však dbáme na pravidla naši bezpečnosti, abychom se mohli veselí a zdraví všichni zase vrátit do školky.

Co děláme ve školce?
10.1.2023

Co děláme ve školce?

Co všechno děláme u nás ve školce? Každý den něco jiného :-) Kreslíme, malujeme, stříháme, lepíme a tvoříme z přírodních materiálů. Taky hrajeme hry, cvičíme a sportujeme. Baví nás obzvláště opičí dráha! Nesmí chybět ani básnička a zpívání písniček. Paní učitelky k tomu někdy navíc přidají třeba i hru na ukulele. Dochází za námi také pan kaplan a užíváme si pravidelnou angličtinu s paní učitelkou ze školy. Poslední měsíc v minulém roce jsme se navíc pečlivě připravovali na besídky, které se nám moc povedly. Jsme rádi, že jsme se po novém roce sešli zpátky ve školce v hojném počtu a těšíme se, co nás nového čeká :-)

Ohlédnutí za prvními měsíci ve školce
2.11.2022

Ohlédnutí za prvními měsíci ve školce

První dva měsíce ve školce jsou za námi a můžeme říci, že jsme toho za tu dobu hodně zvládli. Zaměřili jsme se především na to, aby se všechny nové děti ve školce beze stresu aklimatizovaly, seznámily se s novým prostředím školky a zvykly si na režim dne ve školce a ve své třídě. Pro děti bylo důležité, aby se sžily se svou novou třídou, svým „místečkem“ ve třídě a se svou značkou. Každé z dětí si namalovalo svou značku (která ho bude provázet po celou dobu času stráveného ve školce), kterou mají na svém boxíku ve třídě, v šatně nebo třeba i na kelímku na pití. Také jsme vytvořili projekt „Ovečky na louce“, kde jsme společně namalovali louku, na kterou potom každé z dětí vytvořilo svou vlastní ovečku – vlastní místečko ve třídě, kam patří☺ Další důležitou a přínosnou aktivitou bylo vytvoření pravidel pro bezpečný pobyt (nejen) ve třídě. Pravidla děti vymýšlely společně a také rozhodly, jak je výtvarně ztvární, tak, aby je měly ve třídě (a také třeba v koupelně) na očích. Děti se možná doma zmínily o srdíčkovém, pusinkovém, želvím, hračkovém nebo kapičkovém pravidlu. Jsme moc rádi, že po dvou měsících strávených ve školce se všechny dětičky aklimatizovaly a zvykly si nové prostředí, kde budou trávit nastávající měsíce, ba i roky☺

Dary podzimu
21.10.2022

Dary podzimu

Aklimatizační měsíc ve školce už máme za sebou (o tom bude další příspěvek☺) a teď už se radujeme z podzimních krás kolem nás. Chodíme na procházky, sbírali jsme kaštany a také využíváme darů podzimu k vyrábění. Ve třídě Oveček jsme například vyrobili ježečky a žaludy, na které jsme využili čepičky žaludů. Také jsme si procvičili jemnou motoriku a naše prstíky provlékáním lístků šňůrkami. Radujeme se z toho, že nejen naše šatna ale i stromy venku začínají pomalu hrát všemi barvami. Podzim je príma!☺

Putování s Malým princem
28.6.2022

Putování s Malým princem

Minulý týden se celá naše školka vydala na výlet na zámek Loučeň. Výlet jsme pojmenovali “ Putování s Malým princem“. Naše putování začalo v 8 ráno, kdy jsme se všichni sešli ve školce. Zkontrolovali jsme své baťůžky, zdali jsme nic důležitého nezapomněli a poté jsme postupně nastoupili do autobusu, který na nás již čekal před školkou. Cesta na zámek nám rychle utekla, neboť jsme byli nadšení z nadcházejícího dobrodružství. Z okýnek autobusu jsme koukali na silnici, počítali auta a prohlíželi si měnící se krajinu kolem. Než jsme se nadáli, už jsme byli na parkovišti a vystupovali z autobusu ven. Hurá na zámek! Zámek Loučeň není jen tak ledajaký zámek. Zámek je obklopen rozlehlým anglickým parkem a parádním komplexem 12 labyrintů a bludišť! Z labyrintů a bludišť nám oči přecházely a nemohli jsme se dočkat, až v nich budeme „bloudit“. Vyzkoušeli jsme si projít například buxusové bludiště, travnatý labyrint, tisové bludiště či pískovcový labyrint. Mezi procházkami a dovádění v bludištích a labyrintech jsme si dali svačinku a pak jsme se vydali na prohlídku samotného zámku. Milá paní průvodkyně nám pověděla o historii zámku, představila nám prince a princeznu, kteří na něm přebývali a provedla nás velkolepými místnostmi, sály i komůrkami.  Prohlídli jsme si také spoustu předmětů ze staré doby a dozvěděli se mnoho zajímavostí. Po prohlídce zámku jsme si udělali piknik na trávě a dali si obídek. Obídkem náš program ale neskončil, ještě nás čekalo pasování předškoláčků na školáky. Naši předškoláčci z řad Oveček i Rybiček dostali kromě pamětního listu také omalovánky a knížku o Malém princi- čímž jsme zakončili celé naše putování :-)

Karnevalové veselí
6.6.2022

Karnevalové veselí

Prvního června jsme v naší školce oslavili den dětí a při té příležitosti jsme pořádali karneval. Naše Rybičky i Ovečky do školky dorazily v krásných kostýmech, ze kterých přecházel zrak. V hojném počtu se nám sešli především superhrdinové – zejména Batmani a Supermani. Hned po svačince jsme se vydali na zahrádku, kde na děti čekaly čtyři stanoviště. Za každé splněné stanoviště děti dostaly obrázek do své kartičky, za jejíž vyplnění na ně na závěr čekala sladká odměna. Na každém stanovišti se mohli těšit na různé aktivity. Od slalomu, chůze na chůdách, chůze s vajíčkem na lžíci a přeskoky až po hod míčky přes obruč, hledání dřevěných kostiček v písku, skládání obrázku nebo lovení rybiček. Do toho všeho nám hrála veselá hudba, takže si Rybičky a Ovečky mohly mezi jednotlivými stanovišti zatančit. Musíme říct, že se všem dětem úspěšně podařilo nasbírat všechny obrázky do svých kartiček, a ještě před obídkem jsme si společně dopřáli odměnu, která nás zároveň příjemně osvěžila :-)

Pomáhat a chránit
18.5.2022

Pomáhat a chránit

Včerejší dopoledne strávily Ovečky a Rybičky ve školce se státní policií. Děti si nejprve s paními policistkami povídaly o policejní práci, rozdílech mezi státní a krajskou policií, pravidlech bezpečnosti mimo školku, důležitých telefonních číslech a o jednotlivých policejních složkách v našem městě. Povídali jsme si o tom, jak se zachovat v různých situacích – když se ztratíme rodičům ve velkém obchodě, když nás v parku nebo na ulici osloví někdo cizí, jak jednáme, když vidíme někde uvázaného pejska nebo také o tom, jaké nebezpečné věci se mohou vyskytovat v našem každodenním prostředí a jak správně v případě nalezení jakékoliv z těchto věcí reagovat. Samozřejmě jsme si také povídali o chování v silničním provozu. Paní policistky nám také ukázaly své vybavení, a dokonce nám dovolily podržet si v ruce repliku pistole nebo si nasadit na hlavu jejich policejní čepici. Po naučné besedě a povídání jsme se přemístili ven, kde jsme si prohlédli policejní auto s celým jeho vybavením. Zapnuli jsme výstražná světla i sirény a společně se vyfotili :-) Ovečky a Rybičky za své znalosti a poslušnost byly na závěr odměněny policejními omalovánkami a kartičkami s důležitými čísly.

Milá maminko...
8.5.2022

Milá maminko...

Dnešní den mají maminky svátek! Na druhou květnovou neděli připadá oslava Dne matek, kdy můžeme našim maminkám udělat něčím radost. I my ve školce jsme na naše maminky nezapomněli a celý týden jsme si povídali o tom, co pro nás naše maminky znamenají, čeho si na nich vážíme, čím jím můžeme udělat radost a jak jim můžeme doma pomoci. Četli jsme si taktéž o maminkách z Bible. Děti v obou třídách maminkám vyrobily přáníčka, která určitě společně s básničkou maminkám vykouzlí úsměv na tváři. Milé maminky, děkujeme za všechno a přejeme jen to nejkrásnější k Vašemu dni!

Střípky z Velikonoc
8.5.2022

Střípky z Velikonoc

Velikonoce byly v naší školce velkým tématem po velkou část minulého měsíce. Přibližovali jsme si nejen význam Velikonoc a důležité zvyky, ale taktéž jsme si četli příběhy z dětské Bible a vysvětlovali si, jaký význam pro nás mají Velikonoce po křesťanské stránce.    Ovečky a Rybičky si taktéž zkoušely ozdobit vlastní vajíčko, které si poté odnesly domů. Malovali jsme, lepili a zdobili. Vajíčko jsme taky tvořili z jiných materiálů- ať už z papíru, tak třeba z toho, co používáme ve školce například na tělocvik a rozcvičku. Fantazii se meze nekladou a tak jsme se ani my nebáli být jaksepatří kreativní :-)

Předškoláčci ve škole
2.5.2022

Předškoláčci ve škole

Předškoláčci z naší školky se byli nedávno podívat do školy Elijáš, do první třídy. Prvňáčci si vzali návštěvu ze školky „pod svá křídla“. Povídali jim o tom, co ve škole dělají, co je baví, čemu se už naučili a na co se můžou budoucí školáčci těšit. Předškoláčci se také posadili do školních lavic, plnili jednoduché úkoly a vyzkoušeli si práci s interaktivní tabulí. Předškoláčkům se ve školce moc líbilo ale paní učitelky ze školky jsou rády, že si svých Oveček a Rybiček ještě pár měsíců užijí ve školce, než mnohým z nich od září začne nové dobrodružství :-)

Měsíc knihy
5.4.2022

Měsíc knihy

Část měsíce Března ve třídě Oveček se nesla ve znamení knih, písmenek, pohádek a příběhů. Povídali jsme si o tom, kde kniha vzniká, jaký je rozdíl mezi ilustrátorem a spisovatelem a z čeho se každá taková kniha skládá. Začali jsme u samotného základu knihy – u papíru. Vyrobili jsme si vlastní, ruční papír. Na fotkách můžete vidět, jak se naším malým tvůrcům dařilo :-) Také jsme skládali slovíčka z dřevěných písmenek. S knížkami jsme nezůstali pouze o povídání, ale vytvořili jsme vlastní „autorská“ díla :-) Jelikož je psaní přeci jen záležitostí školáčků, tak jsme naše knížky spíše ilustrovali. Hotová díla nám visí v šatně, kde si je určitě už rodiče i prarodiče dávno prohlédli :-)

Zdravé sušenky
28.3.2022

Zdravé sušenky

Ovečky si s velmi malou dopomocí paní učitelek upekly zdravé sušenky na odpolední svačinku. Potřebovali jsme k tomu pouze 3 ingredience- banány, vločky a skořici. Nejprve jsme rozmačkali vidličkou banány, ke kterým jsme přisypali vločky a nakonec špetku skořice na ovonění. Všechno jsme potom společnými silami pořádně promíchali :-) Z hotového těsta jsme poté tvarovali samotné sušenky. Některé menší, některé větší, tak akorát do ruky :-) Sušenky jsme pečlivě skládali na plech a se zbytkem už nám pomohla paní kuchařka, která naše sušenky dala péct do trouby. Sušenky se nám moc povedly, byly křupavé na povrchu, ale uvnitř měkoučké díky banánkům. Těšíme se, že si zase někdy něco upečeme!

Divadlo ve školce
28.2.2022

Divadlo ve školce

Minulý týden ve středu nás ve školce navštívil umělec, pán Pavel Šmíd se svými krásnými kulisami. Pozvali jsme také děti z první třídy z mateřské školy Elijáš, aby si divadlo užily s námi. Pán Šmíd si pro nás připravil divadelní hru s názvem „Hra na hledanou“. Vyprávěl nám příběh o tom, jak si jako malý kluk hrál. Byla to krásná hra o chuti ke hře, hledání (a schovávání) a dětské radosti. Součástí hry byly i písně a samozřejmě nádherné kulisy, které se nám všem opravdu líbily. Na konci hry nám pan Šmíd dovolil, abychom si jeho ručně dělané kulisy zblízka prohlídli a dal nám prostor pro otázky. Jsme moc rádi, že za námi pán Šmíd s kulisami do školky přijel a podělil se s námi o krásný příběh :-)

Zimní radovánky
8.2.2022

Zimní radovánky

Rybičky se v lednu věnovaly tématu zimních sportů a radovánek. O sportech jsme si nejen povídali, ale také jsme si je „vyzkoušeli“ ve třídě na koberečku. Zkoušeli jsme například lyžovat, hrát hokej, nebo bruslit. Také jsme hráli koulovanou s kuličkami z papíru (které nás naštěstí vůbec nestudily :-)) U sněhových koulí jsme zůstali a malovali jsme sněhuláky pomocí klovatiny (lepidla) a suchých pastelů. Sněhuláčci nám momentálně krásně zdobí naši šatnu :-)

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies