Aktuality

Moje oblíbené zvířátko
22.10.2020

Moje oblíbené zvířátko

Třída Rybiček se nám jednoho deštivého dopoledne proměnila ze třídy plné rybiček, na třídu plnou zvířátek všeho druhu. Děti měly ve školce povídání na téma: "Moje oblíbené zvířátko". Nejenže si děti navzájem povídaly o tom, kdo má jaké oblíbené zvířátko, ale také jsme si povídali o tom, jak si zvířátka mezi sebou povídají a jakou mají řeč. Zvířátek se nám ve třídě sešla ohromná spousta, jen radost pohledět :-) Nakonec jsme si společně zazpívali písničky o zvířátkách. Děti se nám naštěstí ze zvířátek proměnily zase zpátky, ale celá "zoo" nám zůstala alespoň na fotkách :-)

Srdíčkové pravidlo a další
22.10.2020

Srdíčkové pravidlo a další

Třída Oveček má na různých místech po třídě (a umývárně) nalepené obrázky, které mají speciální význam. Rodiče si možná již všimli veliké "pusy" nalepené na dveřích. Každý z těchto obrázků představuje jedno z pravidel, které se děti naučily s pomocí paní učitelek a společně pomohly vymyslet názvy a kreativně ztvárnit jednotlivá pravidla. Jaká pravidla jsme společně vytvořili?   1. Srdíčkové pravidlo: Máme se rádi, jsme kamarádi a neubližujeme si (to platí pro kluky i pro holky -> modré a červené srdíčko) 2. Želvičkové pravidlo: Skotačíme, běháme, ale ne když (a kde) nemáme (umíme zpomalit jako želvičky) 3. Hračkové pravidlo: každá hračka má své místo, umíme po sobě uklízet (chováme se k cizím i ke svým věcem hezky) 4. Pusinkové pravidlo: zdravíme se, loučíme se, umíme poprosit o pomoc, mluví jen jedna pusa, děkujeme a omlouváme se 5. Kapičkové pravidlo: v umývárně si oklepáváme ruce, aby kapky nebyly na zemi, dávkovač na mýdlo i desinfekci mačkáme jen jednou   Dětem teď mnohdy stačí pouze připomenout název pravidla nebo je odkázat na obrázek, aby se zastavily a uvědomily si, co je potřeba. My jen doufáme, že si děti hezké návyky uchovají i mimo školku, aby rodiče i prarodiče měli stejnou radost, jako paní učitelky ve školce :-)

Projekt: Ovečky na Louce
22.10.2020

Projekt: Ovečky na Louce

Třída Oveček úspěšně dokončila projekt "Ovečky na Louce". Děti se podílely na výrobě díla od samého počátku až do konce. Nejprve jsme namalovali na obrovský arch papíru louku a nebe, různými odstíny modré a zelené. Použili jsme stětce, válečky i houbičky. Děti dostaly paletky a samy si namíchaly různé odstíny. Poté jsme vytvořili krásné plastické kytičky. Další bylo na řadě sluníčko a mráčky. Děti s pomocí paní učitelky obkreslily své vlastní ruce, ze kterých se nakonec staly sluneční paprsky od sluníčka. Použili jsme zlatý, žlutý a oranžový papír. Mráčky dostaly objem díky kuličkám různých velikostí z hedvábného a krepového papíru. Nakonec přišly na řadu ovečky. Každý si nejprve vymaloval ovečku podle vlastních preferencí. Někdo se držel klasických barev, ale některé děti se nebály popustit uzdu své fantazii a jak je vidět, naše ovečky hýří všemi barvami. Ovečkám jsme nakonec nalepili "vlnu", pro kterou jsme použili měkoučkou vatu. Některé ovečky vypadají, že by už potřebovaly pořádně ostříhat, zatímco některé se zdají mít téměř módní sestřih. Paní učitelky nechaly své ovečky úplně oholené :-) Děti celý projekt náramně bavil a často mezi sebou hrály hru: "hádej, která ovečka je moje". Hotové dílo jsme dnes konečně vystavili v šatně Oveček, aby se i rodiče mohli pokochat naším společným dílem a aby děti mohly hrdě ukázat svoji ovečku, kytičku či ručku. 

Košťátka
22.10.2020

Košťátka

Na zahrádce máme novinku: pořídili jsme našim dětičkám košťátka. Děti se už nemusí trápit s velkými košťaty a paní učitelky se nestačí divit, kolik se mezi dětmi našlo pomocníků :-) Děti si teď samy dokážou smést písek z lavičky na pískovišti a taktéž si poradí s kamínky z hřiště, které se zatoulají na dráhu pro kočárek, bagry a odrážedla. Děti si již od prvního dne od pořízení berou košťátka samy a my jen doufáme, že se stejným elánem pomohou i doma rodičům nebo u babičky a dědy na zahrádce.

První dva týdny ve školce
22.10.2020

První dva týdny ve školce

Před dvěmi týdny nám začala školka a třídy Oveček i Rybiček se zaplnily dětmi. První den jsme pro děti připravily balónky a malou sladkost. Navzájem jsme se seznámili, naučili jsme se značky a začali jsme si zvykat na režim ve školce. Využili jsme pěkného počasí a děti si mohly hrát venku jak dopoledne, tak odpoledne. První dny byly těžké, hlavně pro ty nejmenší, ale po dvou týdnech už ubylo slziček a přibylo smíchu :-) První měsíc je adaptační, aby si děti na všechno zvykly a život ve školce si pořádně "osahaly". Už se těšíme, až se od října jak předškoláčci, tak i ti nejmenší ještě více zapojí a krom her se naučí i něco nového a mamince a tatínkovi donesou kupu nových výrobků a zážitků.