O základní škole

Křesťanská základní škola Elijáš chce poskytovat celostní vzdělání a výchovu cca 150 žákům 1.-9. ročníku ZŠ.

Pojetí dítěte vychází ze základních křesťanských principů. Každé dítě přijímáme jako dar od Boha, jako jedinečnou osobnost. Vzdělávací a výchovné cíle školy Elijáš jsou zaměřeny na rozvoj klíčových dovedností dětí a žáků, které jsou potřebné v dnešním moderním a globálním světě.

Cílem školy je poskytovat dětem kvalitní výchovu a vzdělání, její předností je rodinná atmosféra, bezpečné prostředí jako jistota pro rodiče, individuální přístup k dětem, hledání talentů a podpora zdravého životního stylu. Samozřejmostí je výuka cizích jazyků s rodilým mluvčím i křesťanská a etická výchova. Výuka probíhá podle vlastního školního vzdělávacího programu vypracovaného podle schválených rámcových vzdělávacích programů MŠMT Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání a Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání. V ŠVP je také zapracován program Státního zdravotního ústavu Zdravá mateřská škola a Zdravá škola.

Přednosti školy

• malé třídní kolektivy do 18 žáků
  • rodinná atmosféra školy
  • bezpečné sociální prostředí