UčiteléFyzika6.A

Testy a studijní materiály

Zde se budou postupně objevovat přípravy na testy, informace potřebné k výuce a mimojiné také zadávání domácích úkolů.

Prosím, kontrolujte tuto stránku alespoň každý den před další hodinou fyziky (tj. úterý a čtvrtek), abyste na něco nezapomněli. :)

Pokud se potřebujete na něco zeptat, napište na email kamil.cinkraut@elijas.cz nebo mě najděte v kabinetě (středa a pátek: 8:00 - 8:25)

 

Aktuálně:

Začneme probírat gravitační sílu a její závislost na vzdálenosti od Země. 

 

 

Archiv:

12.2.2020:

Probíráme látky různých skupenství a povídáme si o tom, co a jak zkoumá fyzika.

 

10.1.2020:

Ve středu jsme dělali pracovní list na měření hustoty různých látek. Dnes budeme v pracovním listu pokračovat. Příští týden začneme nové učivo, konkrétně zavedeme pojmy těleso a látka a řekneme si o vlastnostech těles v  různých skupenstvích.

 

20.12. 2019

Naučili jsme se měřit teplotu a řekli jsme si o tom, jak se měří čas.

 

1.12. 2019

Příští týden začneme měřit teplotu. :)

 

29.11.2019:
Napsali jsme písemku na hustotu, včetně opravných písemek.

 

18.11.2019:

Momentálně probíráme hustotu. Snažíme se přiblížit si tento pojem pomocí nám již známých věcí (hustota lesa/hustota zalidnění). Ve středu si na hustotu vypočítáme ještě několik příkladů a příští týden ve středu (20.11.). si na toto napíšeme písemku. Dále se budeme zabývát měřením času a teploty. 

 

11.11.2019

 Připomínám, že příští pátek (tj. 25.10.) si napíšeme písemnou práci ze slovních úloh, které můžou obsahovat výpočet obsahu a objemu, případně převody jednotek délky, obsahu, objemu a hmotnosti. Nezoufejte, slovní úlohy budou velmi podobné úlohám, které jsme dělali v hodině. (vizte přílohu)
 
Zároveň zadávám obrovolný domácí úkol: Převody jednotek-procvičení-zadání.docx (vizte přílohu). Vaším úkolem je vyplnit tabulku převodů jednotek. Kdo mi úkol do příštího týdne do pátku (elektronicky nebo písemně) odevzdá a bude jej mít správně, tak dostane 10% jedničku.
 
Pokud v převodech jednotek tápete hodně, připravil jsem pro vás interaktivní tabulku, která by vám s nimi mohla pomoct. Je nutné povolit makra a úpravy. Přikládám i videonávod. Pokud si něčím nebudete jisti, tak mi napište, nebo poproste rodiče. Přeji hodně štěstí. :)
 
Přeji pěkný víkend a těším se na vás za týden.
V případě dotazů mě kontaktujte.

 

 

16.10.2019

V hodinách se snažíme aplikovat převody jednotek na reálných úlohách. Za tím účelem jsme řešili úlohy z pracovního listu (vizte přílohu), ke kterému najdete v příloze zadání i řešení. Úlohu 5 není nutné umět vyřešit. Projděte si prosím úlohy 1-4. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte zeptat na emailu, nebo v kabinetě ve středu a v pátek (8:00-8:25 či o velké přestávce).

 

4.10.2019:

 

Kdo doma máte a budete mít možnost, přineste si na páteční (tj. 4.10.) hodinu fyziky váhy (osobní, kuchyňské či libovolné jiné). 

Vyřiďte prosím mou prosbu rodičům: Prosím, pokud doma máte váhy staršího typu (viz například obrázek), mohli byste je půjčit (či darovat) škole pro účely výuky? Dobře se na nich demonstrují základní fyzikální principy, které již dnes na digitálních vahách jsou neviditelné a nepozorovatelné. V případě dotazů pište na kamil.cinkraut@elijas.cz a domluvíme se. Děkuji.

Váhy

 

 

26.9.2019:

Zítra (tj. 27.9.) bude možnost si známku opravit, takže nevěšte hlavy.

 

20.9.2019:

Prosím vás, přineste si na středeční hodinu fyziky (tj 25.9.) dřevěné kostky, pokud doma nějaké máte, stačí například 9 - ideální je 27. :)

Zároveň připomínám, že si napíšeme krátkou písemku na převody jednotek délky. Příklady k procvičení naleznete v příloze.

 

Seznam souborů:

Příklady k procvičení na písemku - převody jednotek - 25.9.

Opakovaní - zadání a řešení.pdf - 13.10.2019

Dobrovolný domácí  úkol (DDÚ) - převody jednotek - 18.10.2019 - odevzdání do 25.10.

Interaktivní procvičení převodů jednotek.xlsm - tabulka excel (nutno povolit makra a úpravy) - vyladěny chyby dne 14.11.2019

Videonávod k převodům jednotek.mp4

Přiložené soubory: