MATEMATIKA

Vyučující: Ing. Jitka Matějíková, Dan Raffl, Bc. Jiří Helus, Mgr. Eva Šubrtová

 

 

Mgr. Eva Šubrtová

„Kdo nemyslí po svém, nemyslí vůbec.“

Matematika není jen školní předmět. Je to brána ke skutečnému myšlení, samostatnému objevování i prostorem ke vzájemnému sdílení objevů. Skutečné a trvalé znalosti získáváme pouze vlastní zkušeností. Budu se snažit, aby moji žáci takových zkušeností  nasbírali co nejvíce. A moc se těším na to, co mě Vaše děti ve 3. ročníku, který mám letos na starosti, naučí. 

Vystudovala jsem obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, ale věnuji se i předškolním dětem v mateřské škole Elijáš. Jsem lektorkou Hejného metody v matematice. Dělám to z přesvědčení, protože věřím, že umění samostatně myslet je nejlepší prevencí proti stádnosti, hlouposti a totalitám všeho druhu. 

Mám mnoho koníčků, někdy lituji, že nemohu žít dva životy současně, abych stihla všechno, co mě těší, zajímá a obohacuje. Ve své práci jsem šťastná, i když je někdy velmi vyčerpávající.

 

Jiří Helus

"Raději mířit na hvězdy a minout, než mířit na zem a trefit se"

Už od základní školy byla matematika mým oblíbeným předmětem a postupem času jsem se rozhodl, že její krásu budu předávat dál. Tento sen mě nepustil a skrze Gymnázium v Plzni mě zavedl až na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy do Prahy. K matematice dále studuji deskriptivní geometrii a mám zálibu v anglickém jazyce. Ve svém volném čase se věnuji především skautingu, karate, hraní na kytaru, sportu, podnikání, čtení a vzdělávání v různých oblastech svého života. Mým snem je být svobodným člověkem, který pomáhá druhým.

Jsem zastáncem a milovníkem svobody. Od toho se odvíjí i můj pohled na svět a samozřejmě i na vzdělávání. Snažím se k žákům přistupovat s respektem, který si zaslouží, a dávat jim tolik svobody, aby mohli nalézat důsledky svých rozhodnutí a naučili se být za ně zodpovědní. Rád přemýšlím nad tím, jak pracovat zejména s vnitřní motivací.