MATEMATIKA

Vyučující: Elizabeth Reichert, Mgr. Eva Šubrtová, Jiří Helus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Eva Šubrtová

„Kdo nemyslí po svém, nemyslí vůbec.“

Matematika není jen školní předmět. Je to brána ke skutečnému myšlení, samostatnému objevování i prostorem ke vzájemnému sdílení objevů. Skutečné a trvalé znalosti získáváme pouze vlastní zkušeností. Budu se snažit, aby moji žáci takových zkušeností  nasbírali co nejvíce. A moc se těším na to, co mě Vaše děti ve 3. ročníku, který mám letos na starosti, naučí. 

Vystudovala jsem obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, ale věnuji se i předškolním dětem v mateřské škole Elijáš. Jsem lektorkou Hejného metody v matematice. Dělám to z přesvědčení, protože věřím, že umění samostatně myslet je nejlepší prevencí proti stádnosti, hlouposti a totalitám všeho druhu. 

Mám mnoho koníčků, někdy lituji, že nemohu žít dva životy současně, abych stihla všechno, co mě těší, zajímá a obohacuje. Ve své práci jsem šťastná, i když je někdy velmi vyčerpávající.

 

 
 
 
 
 
 

 

Jiří Helus

"Raději mířit na hvězdy a minout, než mířit na zem a trefit se"

Už od základní školy byla matematika mým oblíbeným předmětem a postupem času jsem se rozhodl, že její krásu budu předávat dál. Tento sen mě nepustil a skrze Gymnázium v Plzni mě zavedl až na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy do Prahy. K matematice dále studuji deskriptivní geometrii a mám zálibu v anglickém jazyce. Ve svém volném čase se věnuji především skautingu, karate, hraní na kytaru, sportu, podnikání, čtení a vzdělávání v různých oblastech svého života. Mým snem je být svobodným člověkem, který pomáhá druhým.

Jsem zastáncem a milovníkem svobody. Od toho se odvíjí i můj pohled na svět a samozřejmě i na vzdělávání. Snažím se k žákům přistupovat s respektem, který si zaslouží, a dávat jim tolik svobody, aby mohli nalézat důsledky svých rozhodnutí a naučili se být za ně zodpovědní. Rád přemýšlím nad tím, jak pracovat zejména s vnitřní motivací.